Վարչապետին զեկուցվել է առողջապահության ոլորտում կապիտալ ծախսային ծրագրերի ընթացքը 05/05/2020   14:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են Առողջապահության 2020 թ. կապիտալ ծախսային ծրագրերը։  Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից։
Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը զեկուցել է Մարտունու և Եղեգնաձորի բժշկական կենտրոնների կառուցման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների մասին: Նշվել է, որ ներկայումս ընթացքի մեջ են 5,1-ական մլրդ դրամ գնահատվող ծրագրերի մրցույթների կազմակերպման աշխատանքները, որոնց ավարտից հետո բուն շինարարությունը կմեկնարկի:
Բացի այդ, ևս 12 բժշկական կենտրոնների վերանորոգման, կառուցման և վերակառուցման ծրագրեր են իրականացվում հանրապետության տարբեր քաղաքներում և համայնքներում: Աշխատանքները գտնվում են տարբեր փուլերում: Այս օբյեկտների շինաշխատանքների ընդհանուր արժեքը գնահատվում է 18,5 մլրդ դրամ, ևս 3,8 մլրդ դրամ նախատեսվում է հատկացնել անհրաժեշտ սարքավորումներ և գույք ձեռք բերելու համար:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է աշխատանքների որակյալ և սահմանված ժամկետներում իրականացումը: Կառավարության ղեկավարն ընդգծել է, որ կապիտալ ծախսային ծրագրերը պետք է ապահովեն կապիտալ արդյունք և ստեղծեն նոր աշխատատեղեր, հատկապես շինարարության ոլորտում:
09:56 05/05/2020  |  ՄամուլԻշխանական էլիտան շատ ավելի անհանդուրժող է, քան Նիկոլ Փաշինյանը․ «Հրապարակ»
09:32 05/05/2020  |  ՄամուլՎարչապետը բոլորին հորդորել է սթափվել ու աշխատել. մանրամասներ «Իմ քայլ»-ի նիստից․ «Ժողովուրդ»
23:15 04/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿասկածելի ունեցվածք ունեցող Արգիշտի Քյարամյանը նշանակվել է ՔԿ նախագահի տեղակալ. Նրա նկատմամբ վարույթ էր հարուցվել
22:55 04/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊաշտոնանկություն՝ վարչապետի որոշմամբ
17:08 04/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակում կապիտալ ծախսերը պետք է իրականացվեն առանձնահատուկ որակով, տեմպով ու ծավալով». վարչապետ

Пашиняну доложили о процессе реализации программ капитальных расходов в сфере здравоохранения 05/05/2020   17:19  |  Лента новостей
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна сегодня состоялось совещание, в ходе которого были обсуждены программы капитальных расходов на 2020 год в сфере здравоохранения. Подробности передает пресс-служба главы правительства Армении.
Министр здравоохранения Арсен Торосян доложил о работах по строительству медицинских центров в Мартуни и Ехегнадзоре. Было отмечено, что в настоящее время ведутся работы по организации тендеров по программам на сумму по 5,1 млрд драмов, после завершения которых начнется само строительство.
Кроме того, в различных городах и общинах республики проводятся программы по ремонту, строительству и реконструкции еще двенадцати медицинских центров. Работы находятся на различных этапах. Общая стоимость этих строительных работ оценивается в 18,5 млрд драмов, еще 3,8 млрд драмов планируется направить на приобретение необходимого оборудования и имущества.
Премьер-министр Никол Пашинян подчеркнул важность качественной реализации работ с соблюдением установленных сроков. Глава правительства подчеркнул, что капитальные расходные программы должны обеспечивать капитальные результаты и создавать новые рабочие места, особенно в сфере строительства.
17:39 20/04/2020  |  Лента новостейВ правительстве обсудили пятилетний план стратегии развития системы здравоохранения