Զինծառայող Տարոն Պողոսյանի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 05/05/2020   12:26  |  Քրեական խրոնիկոն
2020թ. մայիսի 04-ին՝ ժամը 19:05-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում ինժեներական աշխատանքներ կատարելու ընթացքում ականի պայթյունի հետևանքով մահացու վնասվածք է ստացել մայոր Տարոն Ռուբիկի Պողոսյանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Դեպքի առթիվ երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 376-րդ հոդվածի (անփույթ վերաբերմունքը ծառայության նկատմամբ) 2-րդ մասով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:
22:36 04/05/2020  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱրցախում ականի պայթյունից զինծառայող է մահացել. Արցախի ՊԲ
12:11 03/04/2020  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱրցախում զինծառայողը մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել
18:24 10/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀակառակորդի կրակոցից պայմանագրային զինծառայող է մահացել
15:58 13/02/2020  |  ՄեկնաբանությունԻնձ համար միևնույն է ձեր «հանրաքվեն»... Բայց միևնույն չէ, որ այս տարվա սկզբից բանակում, խաղաղ պայմաններում ունենք 10-ից ավել զոհ. Ռուբեն Մխիթարյան

Уголовное дело возбуждено по факту гибели майора Тарона Погосяна 05/05/2020   13:25  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту гибели военнослужащего контрактной службы, майора Тарона Погосяна, получившего смертельное ранение вследствие взрыва мины.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета РА, инцидент произошел накануне, 4 мая, около 19:05 на боевом посту оборонного участка N-ской воинской части во время проведения инженерных работ.
По данному факту во втором гарнизонном следственном отделе возбуждено уголовное дело по признакам части 2 статьи 376 УК РА(“Халатное отношение к службе, повлекшее по неосторожности тяжкие последствия”), ведется предварительное расследование.
Предпринимаются все необходимые следственные и процессуальные меры для обеспечения разностороннего, полного и объективного расследования произошедшего.