40-ամյա հայրն ինքնասպան է եղել՝ իր հետ սպանելով երկու երեխաներին. շարժառիթը դեռևս հայտնի չէ 05/05/2020   11:29  |  Արտակարգ պատահարներ
Քննչական կոմիտեն նյութեր է նախապատրաստում հոր ու երկու անչափահաս երեխաների մահվան դեպքի առթիվ։ Ինչպես հայտնել ենք՝ այսօր առավոտյան ՀԱԹ Բ2 թաղամասում ողբերգական դեպք է եղել։ 91 շենքի բնակարաններից մեկի բնակիչը՝ երկու երեխաների հայրը, 9-րդ հարկից ցած է նետել երեխաներից մեկին, անյուհետև ինքը ցած նետվել մյուս երեխայի հետ։ ՔԿ-ից «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին, որ այս պահին քննիչներն ու ոստիկանները գտնվում են դեպքի վայրում։ Դեռևս հայտնի չէ շարժառիթը։
Դեպքը տեղի է ունեցել վաղ առավոտյան՝ ժամը 07:40-ի սաhմաններում Ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչության եւ Արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության 9-11 օպերատիվ կառավարման կենտրոններ ահազանգ է ստացվել, որ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի Բ 2 թաղամասի 92 եւ 91 շենքերի արանքում դիեր կան:
Դեպքի վայրում հայտնաբերվել են 40-ամյա Կարեն Մ-ի, 8-ամյա տղայի եւ 5-ամյա աղջնակի դիերը: Ըստ մամուլում շրջանառվող տեղեկատվության՝ տղամարդը 1 օր առաջ զանգահարել է ամուսնալուծված կնոջը՝ ասելով, թե երեխաներին կարոտել եմ, խնդրել է կնոջը՝ երեխաների հետ գա իր տուն, ու արդեն, երբ օրը ուշ է եղել, թույլ չի տվել, որ գնան՝ ասել է, թե այս ժամին չեք կարող գնալ, մնացեք, առավոտյան կգնաք, ու առավոտյան տեղի է ունեցել դաժան ողբերգությունը։

Правоохранители выясняют обстоятельства шокирующей трагедии в Ереване 05/05/2020   11:43  |  Чрезвычайное просшествие
Следственный комитет готовит материалы по факту смерти мужчины и его двоих несовершеннолетних детей. Как уже ранее сообщило агентство, сегодня утром произошел трагический инцидент в квартале Б2 Юго-Западного массива. Житель одной из квартир в здании №91 сбросил с девятого этажа ребенка и прыгнул следом вместе с другим ребенком.
Как сообщили “Фактинфо” в СК, в данный момент на месте инцидента работают следователи и полицейские. Мотив произошедшего пока не установлен.
Инцидент произошел сегодня рано утром. Примерно в районе 07:40 в Полицию и МЧС поступили сообщения о том, что между зданиями №91 и №92 в квартале Б2 административного района Малатия-Себастия обнаружены тела людей.
На месте происшествия были обнаружены мертвыми 40-летнего Карена М., 8-летнего мальчика и 5-летнюю девочку. Согласно муссируемой информации, мужчина за день до инцидента позвонил бывшей жене, заявив, что соскучился по детям и попросил ее приехать с детьми к нему домой. К концу дня он не позволил им уехать, сославшись на поздний час, попросил их остаться, заявив экс-супруге, что утром уедете. А  утром уже случилась эта страшная трагедия.