Վարդենիսում ելքի և մուտքի սահմանափակումները կպահպանվեն մինչև մայիսի 6-ը 05/04/2020   11:46  |  Կորոնավիրուս
Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքում մուտքի և ելքի սահմանափակումները կպահպանվեն մինչև մայիսի 6-ը։ Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում այս մասին գրառում է կատարել Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը։
«Երեկ՝ ուշ երեկոյան, պարետատան եւ առողջապահության նախարարության մեր գործընկերների հետ քննարկման արդյունքում որոշվեց Վարդենիս համայնքի վարչական սահման մուտք գործելու եւ վարչական սահմանից ելք կատարելու համար սահմանված հատուկ ռեժիմը երկարաձգել եւս մի քանի օրով, այն կպահպանվի մինչեւ 2020 թվականի մայիսի 6-ը` ժամը 23:59-ը»,- գրել է Սանոսյանը։

Ограничения на въезд и выезд в общине Варденис продлены до 6 мая 05/04/2020   12:44  |  Коронавирус
Власти приняли решение продлить установленный особый режим въезда и выезда в общину Варденис еще на несколько дней. Об этом сообщил губернатор Гегаркуникской области Армении Гнел Саносян.
“Вчера поздно вечером по итогам обсуждения с коллегами из комендатуры и министерства здравоохранения было принято решение о продлении установленного особого режима въезда и выезда в общину Варденис еще на несколько дней. Ограничения будут действовать до 23:59 6 мая”, – сообщил Гнел Саносян на своей странице в Facebook.