Կորոնավիրուսից մահացածներն ունեցել են խրոնիկ հիվանդություններ. ԱՆ խոսնակ 05/04/2020   11:17  |  Կորոնավիրուս
Մայիսի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 2507 դեպք, որոնցից 1071-ն` առողջացած, 39-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 1393 պացիենտ: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ առողջապահության նախարարի մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը։
«Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 24942 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 121 նոր դեպք և 36 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 71 (կին), 83 (տղամարդ), 66 (տղամարդ) և 79 (տղամարդ) տարեկան։ Վերջիններս ունեցել են ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ»,-գրել է ԱՆ խոսնակը։
10:58 04/05/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսից մահվան 4, վարակի 121 նոր դեպք է գրանցվել
22:35 03/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ-ից 19 ՀՀ քաղաքացի ժամանում է Հայաստան
19:16 03/05/2020  |  ԿորոնավիրուսՖրանսիայում առաջին անգամ կորոնավիրուսով վարակվել է կատուն. ENVA
11:48 03/05/2020  |  ԿորոնավիրուսՄահացած հիվանդները 79 և 58 տարեկան էին. Նրանք ունեցել են ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ. Ալինա Նիկողոսյան
11:40 03/05/2020  |  ԿորոնավիրուսՌուսաստանում մեկ օրում կորոնավիրուսով վարակված ավելի քան 10 հազար մարդ է գրանցվել. ՏԱՍՍ

В Армении от коронавируса скончались еще четыре пациента – Минздрав представил подробности 05/04/2020   11:26  |  Коронавирус
В Армении от коронавируса скончались еще четыре пациента. Как сообщили в Министерстве здравоохранения Армении, скончались 71-летняя женщина, а также мужчины 66-ти, 79-ти, 83-ти лет.
"У всех умерших пациентов, помимо коронавируса, были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
По данным на 11:00 4 мая, в Армении подтверждено 2507 случаев заражения коронавирусом нового тип. Выздоровели 1071 человек, 39 пациентов скончались.
За последние сутки COVID-19 диагностирован у 121 пациента. 36 человек излечились.  Всего проведено 24942 теста.