Կորոնավիրուսից մահացածը 27-ամյա աղջիկ է. ունեցել է ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ. ԱՆ խոսնակ 05/01/2020   11:17  |  Կորոնավիրուս
Մայիսի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 2148 դեպք, որոնցից 977-ն` առողջացած, 33-ը` մահվան ելքով: Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է առողջապահության նախարարի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը:
«Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 1136 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 22177 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 82 նոր դեպք և 48 առողջացած։
Մահվան դեպքի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ իգական սեռի պացիենտը եղել է 27 տարեկան և ունեցել է ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ»,-նշել է նա:
10:59 01/05/2020  |  ԿորոնավիրուսԳրանցվել է մահվան նոր դեպք, 82 նոր վարակակիր
20:52 30/04/2020  |  ԿորոնավիրուսՌԴ վարչապետ Միշուստինը հայտարարել է, որ իր մոտ կորոնավիրուս է հայտնաբերվել. Ռիա Նովոստի

27-летняя пациентка с коронавирусом скончалась в Армении - Минздрав 05/01/2020 11:24 | Коронавирус
В Армении скончалась 27-летняя пациентка с коронавирусом. Об этом сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.
"По факту случая смерти сообщаем, что пациентке было 27 лет, у нее были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
Минздрав также сообщил, что подтверждено 82 новых случая заражения коронавирусов. Выздоровели 48 пациентов.
По данным на утро 1 мая, в Армении подтверждено 2148 случаев заражения коронавирусом нового типа. Излечились 977 пациентов, 33 человека скончались. Фактически на лечении находятся 1136 пациентов. Проведено 22177 тестов.