Զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնում 04/30/2020   10:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների կողմից իրականացված բացատրական աշխատանքների արդյունքում ս.թ. ապրիլի 29-ին ՀՀ ԱԱԾ Արմավիրի մարզային վարչություն է ներկայացել ՀՀ Արմավիրի մարզի բնակիչ Ա.Հ.-ն, ով կամավոր հանձնել է դեռևս Արցախյան ազատամարտից իր մոտ ապօրինի պահվող «ԱԿ-74» տեսակի ինքնաձիգը, 2 պահունակները, տարբեր տրամաչափի փամփուշտներ, «Ֆ-1» տեսակի նռնակներ և պայթուցիչ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ազգային անվտանգության մամուլի ծառայությունից։
Կամավոր հանձնված զենքը և ռազմամթերքը ուղարկվել են ՀՀ ոստիկանություն՝ դատաձգաբանական փորձաքննություններ նշանակելու նպատակով:
Ապօրինի պահվող զենք-զինամթերքը կամավոր հանձնողներն ազատվում են քրեական պատասխանատվությունից:
17:47 09/04/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանության Դավթաշենի բաժանմունքում ԱԱԾ-ն գործողություններ է իրականացրել հարուցված քրեական գործի շրջանակներում
17:45 09/04/2020  |  Դատական ռեպորտաժներՀնդկաստանի քաղաքացուց շորթմամբ կաշառք ստանալու մեջ մեղադրվող ԱԱԾ պաշտոնյաները գրավի դիմաց ազատ կարձակվեն

Житель Армении добровольно сдал в СНБ оружие и боеприпасы 04/30/2020   11:21  |  Лента новостей
Житель Армавирской области Армении сдал в Pолицию оружие и боеприпасы, незаконно хранившиеся у него со времен Арцахской освободительной борьбы.
Как сообщает пресс-центр СНБ,  благодаря разъяснительной работе, проведенной сотрудниками СНБ, А.Г. пришел в армавирское областное управление СНБ и добровольно сдал автомат АК-74, две обоймы, патроны различного калибра, гранаты типа Ф-1 и взрыватель. Оружие и боеприпасы переданы в Полицию Армении для назначения судебно-баллистических экспертиз.
Отмечается, что лицо, добровольно сдавшее оружие и боеприпасы, освобождается от уголовной ответственности.
11:15 19/03/2019  |  Криминальная хроникаПолиция задержала 36-летнего мужчину по подозрению в хранении оружия и боеприпасов(Видео)
13:39 14/03/2019  |  Лента новостейЖенщина в Ереване сдала полицейским целый арсенал оружия и боеприпасов(Фото)
17:56 15/01/2019  |  Криминальная хроникаСНБ Армении сообщило о целом арсенале оружия, добровольно сданном за последний месяц