Հուսով եմ, որ Նիկոլի հոգեկանն էնքան վատ չի, որ ինձ վերագրի մասնաբաժին նաև Գավառի հիվանդանոցում. Միքայել Մինասյան 04/29/2020   10:46  |  Մեկնաբանություն
Ի տարբերություն Նիկոլ Փաշինյանի, ով գողացել է իր խոսնակի ֆեյսբուքյան էջի գաղտնաբառը և բացի ՀԺ-ի անանուն խմբագրականներից, հիմա էլ խոսնակի անունից է փորձում «օպերատիվ արձագանքել», գրում եմ ուղիղ՝ առանց միջնորդների։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել  Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը
<<Ի տարբերություն Նիկոլ Փաշինյանի, ով գողացել է իր խոսնակի ֆեյսբուքյան էջի գաղտնաբառը և բացի ՀԺ-ի անանուն խմբագրականներից, հիմա էլ խոսնակի անունից է փորձում «օպերատիվ արձագանքել», գրում եմ ուղիղ՝ առանց միջնորդների։
Ընդունեք ի գիտություն.
Դուք՝ Նիկոլ Վովայի Փաշինյան, անձամբ պատասխան եք տալու.
1. Իշխանությունը պահելու դիմաց արցախյան գաղտնի բանակցություններում փուլային տարբերակին համաձայնելու և ազատագրված տարածքները Ադրբեջանին հանձնելու նախնական պայմանավորվածություն ձեռք բերելու համար:
2.Օլիգարխներից փող վերցնելու և նրանց «օրինապաշտ գործարար» դարձնելու համար:
3.Պետբյուջեից մի քանի տասնյակ միլիոն դոլար բացեիբաց գողանալու և հավելավճարների ու պարգևավճարների տեսքով Ձեր հետ քայլածներին բաժանելու համար:
4. Համաճարակի ժամանակ հանցավոր անգործության, կառավարչական անփութության, պետական միջոցները մսխելու և գողանալու, հիվանդության տարածման ծավալն ու վիրուսից մահերի փաստերը թաքցնելու համար:
5.Կարանտինի ժամանակ բացարձակ անգործության և սոցիալական անպատասխանատվություն ցուցաբերելու համար, ինչի հետևանքով ժողովրդին դատապարտել եք սովի, մթի և աղքատության։
Իսկ կառավարական ամառանոցները վայելելու, դրանք չհիմնավորված, հսկայական գումարներով նորոգելու, թանկարժեք ու անբովանդակ ուղևորությունների ու մնացածի համար՝ ժողովուրդը Ձեզ դատավոր։
Թեման ամբողջացա՞վ։ Անպայման արձանագրեք, որ չմոռանաք։
Հ. Գ. Ես հուսով եմ, որ Նիկոլի հոգեկանն էնքան վատ չի, որ ինձ վերագրի մասնաբաժին նաև Գավառի հիվանդանոցում: Չնայած...>>
13:03 25/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում «ճշմարտության պահն» է․ Միքայել Մինասյան
19:28 24/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԽորհրդանշական է, որ երբ ցանկանում են մեզ՝ հայերիս, ոչնչացնել, սկսում են եկեղեցուց. Միքայել Մինասյան
10:54 23/04/2020  |  ՄեկնաբանությունՄիքայել Մինասյանին ապօրինի մեղադրանք է առաջադրվել. Փաստաբանի հայտարարությունը
21:41 22/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ ժողովրդի և անվտանգ ու բարեկեցիկ ապագայի միջև կանգնած է Նիկոլ Փաշինյանը. Միքայել Մինասյան
16:35 22/04/2020  |  Դատական ռեպորտաժներՄիքայել Մինասյանին կալանավորելու միջնորդությունը կքննի Արտուշ Գաբրիելյանը
15:24 22/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարույթն իրականացնող մարմինը քաղաքական իշխանության ցանկություններն իրականություն դարձնելու ուղղությամբ է աշխատում. Մակինյանը՝ Միքայել Մինասյանին առաջադրված մեղադրանքի մասին

Микаел Минансян: Вы, Никол Пашинян, лично ответите 04/29/2020   11:45  |  Комментарий
Бывший посол Армении при Святом престоле Микаел Минасян опубликовал запись на свой странице в соцсети Facebook.
"В отличие от Никола Пашиняна, который похитил пароль от аккуанта Facebook у своего пресс-секретаря и, помимо анонимных текстов от редакции "Айакакан жаманак", теперь пытается "оперативно реагировать" от имени пресс-секретаря, я пишу открыто, без посредников", - написал Минасян, призвав принять к сведению нижеследующее:
Вы, Никол Воваевич Пашинян, лично ответите:
1. За согласие на поэтапный вариант урегулирования в тайных переговорах по арцахскому вопросу и предварительную договоренность о сдаче освобожденных территорий Азербайджану в обмен на удержание власти.
2. За полученные от олигархов деньги и превращение их в "законопослушных предпринимателей".
3. За откровенную кражу из госбюджета нескольких десятков миллионов долларов и раздачу их в виде премий и надбавок тем, кто с Вами.
4. За преступное бездействие во время пандемии, управленческую халатность, растрату и кражу государственных средств, сокрытие масштабов распространения болезни и фактов смерти от вируса.
5. За абсолютное бездействие и проявленную социальную безответственность во время карантина, вследствие которых вы обрекли народ на голод, мрак и нищету.
"А за вкушаемые блага на правительственной даче, ее необоснованный ремонт за громадную сумму, дорогостоящие и бессодержательные вояжи и за все остальное - народ Вам судья. Тема обрела цельность? Обязательно зафиксируйте, чтобы не забыть",- добавил Минасян.
"Я надеюсь, что психика Никола не настолько сдает, чтобы приписать мне долю в больнице Гавара. Хотя…", - добавил экс-посол в постскриптуме.