Մահացած երեք հիվանդներն ունեցել են խրոնիկ այլ հիվանդություններ 04/24/2020   11:43  |  Կորոնավիրուս
Կորոնավիրուսից մահացած պացիենտները եղել են 87, 84 և 81 տարեկան և ունեցել են ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ: Այս մասին հայտնել է ՀՀ առողջապահության նախարարի մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք` մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսի վարակման 73, մահվան 3 նոր դեպք: ապրիլի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 1596 դեպք, որոնցից 728-ն` առողջացած, 27-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 841 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 16552 թեստավորում:
11:01 24/04/2020  |  ԿորոնավիրուսՄեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսից մահվան 3 , վարակակրի 73 նոր դեպք
23:56 23/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԵվրոպայում առաջին անգամ սկսել են կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութ փորձարկել մարդկանց վրա. BBC News
14:47 23/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԱԻՆ-ը վարակազերծում է իրականացրել Վարդենիսում
12:07 23/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱմփոփվել են Կորոնավիրուսի (COVID-19) տարածման կանխարգելմանն ուղղված մարտահրավերների հաղթահարման դրամաշնորհի մրցույթի արդյունքները
11:27 23/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսի տնտեսական հետևանքների չեզոքացման 10-րդ միջոցառման շրջանակում սպասարկող բանկի վերաբերյալ

В Армении скончались трое пациентов с коронавирусом – Минздрав представил подробности 04/24/2020   11:54  |  Коронавирус
В Армении за минувшие сутки скончались трое пациентов с коронавирусом. Об этом сообщила пресс-секретарь Министерства здравоохранения Армении. Одному из пациентов было 87 лет,  второму - 84 года, а третьему - 81 год.
“У них были сопутствующие хронические заболевания”, - написала Никогосян,
По данным на 11:00 24 апреля, в Армении подтверждено 1596 случаев заражения коронавирусом. Из них 728 пациентов выздоровели, 27 скончались. Фактически на лечении находится 841 пациент. Всего было проведено 16552 теста.
Таким образом, за сутки в Армении выявлено 73 новых случая инфицирования COVID-19, 69 пациентов выздоровели.
12:19 23/04/2020  |  КоронавирусЗа сутки в России выявили 4774 случая заражения коронавирусом - РИА Новости
12:01 23/04/2020  |  КоронавирусСостояние 10 пациентов с коронавирусом в Армении крайне тяжелое: одному из них 27 лет
11:14 23/04/2020  |  КоронавирусВ Армении число заразившихся новым коронавирусом превысило 1520 человек
10:58 23/04/2020  |  КоронавирусСегодня состоится еще один чартерный рейс из России в Армению
10:37 23/04/2020  |  КоронавирусВ США зараженная коронавирусом женщина в коме родила здорового ребенка