Մի հատ օդանավն ինչ է չկարողացան բերել. «Դոմոդեդովո» օդանավակայանից դուրս են հանել այնտեղ գիշերող հայերին 04/21/2020   12:52  |  Կորոնավիրուս
Երեկ Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանից տարհանել են այնտեղ գիշերող հայերին: Վերջին օրերին օդանավակայանում գիշերող հայերից մեկը ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է տեղադրել, որտեղ երևում են օդանավակայանի դիմաց կանգնած հայերը:
Ֆեյսբուքյան օգտատերը պատմում է ախտահանման աշխատանքներ կատարելու նպատակով նրանց օդանավակայանից դուրս են հանել և այլևս չեն թողել ներս. «Խաբեցին ու դուրս հանեցին: Թող բոլորը տեսնեն, թող Նիկոլը տեսնի, որ ասի` իր գծերն այնքան է թուլացրել, որ իր պետության ժողովրդին դուրս են հանում: Մի հատ օդանավն ինչ է, որ չկարողացան բերել»,-նշում է ֆեյսբուքյան օգտատերը:
Նշենք, որ ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Վարդան Տողանյանը մի քանի անգամ տեսակապի միջոցով շփվել է «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում գտնվող քաղաքացիների հետ և հորդորել լքել օդանավակայանի տարածքը և ընդունել հյուրատներ տեղափոխվելու առաջարկը:
Երեկ ՀՀ փոխվարչապետ, պարետ Տիգրան Ավինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր, որ «Азимут» ավիաընկերության իրականացրած Կրասնոդար-Երևան և Դոնի Ռոստով-Երևան չարթերային երկու թռիչքներով ապրիլի 19-ին և 20-ին Հայաստան են ժամանել ՀՀ 200 քաղաքացի: Տիգրան Ավինյանը նշել էր, որ արտերկրում գտնվող և Հայաստան վերադառնալու ցանկություն հայտնած ՀՀ քաղաքացիների վերադարձը կազմակերպելու ուղղությամբ մեր քայլերը կրում են շարունակական բնույթ:
16:43 18/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԴեսպան Տողանյանը «Դոմոդեդովո»-ում գտնվող 262 ՀՀ քաղաքացիներին հորդորել է տեղափոխվել հյուրատներ
11:24 18/04/2020  |  ԿորոնավիրուսՊարետատուն. Մոսկվայում գտնվող ՀՀ քաղաքացիների վերադարձը կկազմակերպվի ապրիլի 23-ից հետո
17:09 17/04/2020  |  ԿորոնավիրուսՉնայած դեսպանի հորդորներին, ՀՀ 135 քաղաքացի հրաժարվում է դուրս գալ «Դոմոդեդովո»-ի տարածքից
13:20 17/04/2020  |  Կորոնավիրուս«Դոմոդեդովո»-ի ղեկավարությունը հորդորում է ՀՀ քաղաքացիներին հնարավորինս շուտ լքել օդանավակայանի տարածքը
17:03 26/07/2017  |  Միջազգային լրահոսՌԴ քաղաքացին փորձել է առանց հայտարարագրման Ադրբեջան տեղափոխել տասնյակ հազարավոր դոլարներ

Дожидающихся авиарейса в Ереван армян вывели с территории московского аэропорта “Домодедово”(Видео) 04/21/2020   13:14  |  Коронавирус
Руководство московского "Домодедово" вывели из здания аэропорта армян, ожидающих там на протяжении многих дней рейса в Армению.
На странице одного из выдворенных граждан Армении в социальной сети Facebook опубликовал видео, согласно которому сотрудники аэропорта мотивировали это тем, что будут проводиться работы по дезинфекции. После этого их больше не впустили в здание.
"Обманули и выдворили. Пусть все видят, пусть видит Никол (премьер Армении Никол Пашинян. – Прим.ред.)…. Неужели так трудно было отправить один самолет?" – посетовал один из пользователей.
Ранее посол Армении в РФ Вардан Тоганян призвал граждан покинуть территорию аэропорта и принять предложение переехать в гостиницу.
Накануне вице-премьер Армении, комендант на период чрезвычайного положения Тигран Авинян сообщил, что чартерными рейсами Краснодар-Ереван и Ростов-на-Дону-Ереван, осуществленными компанией "Азимут", в Армению прибыли 200 граждан РА. Они будут находиться в обязательном карантине 14 дней. Авинян заявил, что шаги правительства по возвращению на Родину граждан Армении носят последовательный характер.
11:46 21/04/2020  |  КоронавирусЗа сутки в России выявили 5642 случая заражения коронавирусом
11:25 21/04/2020  |  КоронавирусВ Минздраве Армении представили данные о двух скончавшихся пациентах с коронавирусом
10:41 21/04/2020  |  КоронавирусЧисло заразившихся коронавирусом в Грузии увеличилось до 408 – Первый канал
10:12 21/04/2020  |  КоронавирусНесколько пациентов с коронавирусом выздоровели в Москве после переливания плазмы - Интерфакс
09:34 21/04/2020  |  КоронавирусВсе страны ООН выступили за общедоступность будущей вакцины от коронавируса - ТАСС
09:29 21/04/2020  |  КоронавирусУченые из Китая предупредили о более агрессивных штаммах коронавируса - РИА Новости
17:04 20/04/2020  |  КоронавирусЗамглавы Полиции Армении озвучил данные по заболеваемости коронавирусом среди сотрудников ведомства
16:19 20/04/2020  |  КоронавирусДочь не узнала поседевшего из-за борьбы с коронавирусом отца-медика - РИА Новости
15:34 20/04/2020  |  КоронавирусВысокопоставленный сотрудник МВД умер в Москве от осложнений, вызванных коронавирусом - ТАСС
15:27 20/04/2020  |  КоронавирусУ одного из прокуроров в Армении выявили коронавирус: его коллеги самоизолировались