Դատարանը վարույթ է ընդունել Արմեն Թավադյանի հայցադիմումն ընդդեմ Աշոտ Մելիքյանի 04/21/2020   11:46  |  Դատական ռեպորտաժներ
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Աննա Փիլոսյանի նախագահությամբ, վարույթ է ընդունել «5-րդ ալիք» ՀԸ սեփականատեր Արմեն Թավադյանի հայցադիմումն ընդդեմ ԽԱՊԿ նախագահ Աշոտ Մելիքյանի: Այս մասին տեղեկանում ենք դատական տեղեկատվական համակարգից:
«Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել է, որ Արմեն Թավադյանը դատի է տվել Աշոտ Մելիքյանին՝ զրպարտության համար: Հայցի պատճառը՝ 2020թ. մարտի 4-ին՝ «Իրական սեփականատերերի հրապարակայնությունը մեդիաոլորտում» թեմայով քննարկման ժամանակ Աշոտ Մելիքյանի հայտարարությունն է առ այն, որ «Մենք գիտենք, թե նա ցուցարարին ինչպես է շշով խփել, ինչպես է փորձել կաշառել»: Հայցվոր կողմը պահանջում է հերքել զրպարտություն հանդիսացող տեղեկատվությունը և փոխհատուցել պատճառված վնասը՝ 2 մլն ՀՀ դրամի չափով:
14:25 15/04/2020  |  Դատական ռեպորտաժներԱրմեն Թավադյանի գործը դատարանի նախագահը փոխանցել է այլ դատավորի
12:06 08/04/2020  |  Դատական ռեպորտաժներՀայտնի է Արմեն Թավադյանի գործով առաջին դատական նիստի օրը
18:24 06/04/2020  |  Քաղաքացիական իրավունքԱրմեն Թավադյանը դատի է տվել ԽԱՊԿ նախագահ Աշոտ Մելիքյանին
16:41 24/03/2020  |  Դատական ռեպորտաժներԱրմեն Թավադյանի գույքի վրա կալանք դնելու որոշման դեմ բողոքը մակագրվել է դատավոր Վահագն Մելիքյանին
13:37 23/03/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԴատախազությունը բողոքարկել է Արմեն Թավադյանի կալանավորումը վերացնելու մասին Վերաքննիչ դատարանի որոշումը
13:21 19/03/2020  |  Դատական ռեպորտաժներ«5-րդ ալիք» ՀԸ սեփականատեր Արմեն Թավադյանի գործը կքննի Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահը
18:48 17/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Թավադյանի գույքի վրա կալանք դնելու որոշման դեմ բողոք է ներկայացվել դատարան

Суд в Ереване принял к производству иск Армена Тавадяна против Ашота Меликяна 04/21/2020   12:21  |  Гражданское право
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анны Пилосян принял к производству иск владельца телекомпании "Пятый канал" Армена Тавадяна против председателя Комитета по защите свободы слова Ашота Меликяна. Об этом сообщается на портале судебной информационной системы.
Как сообщило ранее “ФактИнфо”, Армен Тавадян подал в суд иск против председателя Комитета по защите свободы слова Ашота Меликяна за клевету.
Причиной подачи иска стало заявление Ашота Меликяна в ходе состоявшейся 4 марта 2020 года дискуссии на тему “Публичность реальных владельцев в медиасфере”. Речь идет о следующем высказывании Меликяна: “Мы знаем, как он ударил демонстранта бутылкой, как пытался подкупить”. Сторона истца требует опровергнуть сведения, считающиеся клеветой, и компенсации в размере 2 млн. драмов.