Հայաստանում կորոնավիրուսից մահացել է 81-ամյա մարդ 04/10/2020   14:02  |  Կորոնավիրուս
Հայաստանում այսօր առավոտյան կորոնավիրուսից մահացել է ևս մեկ մարդ: Այս մասին ԱԺ-ում ՀՀ առողջապահության և սոցիալական հարցերով հանձնաժողովի նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
Նախարարի խոսքով մահացածը 81-ամյա քաղաքացի է, ով ուներ ուղեկցող այլ ծանր հիվանդություններ:
Արսեն Թորոսյանը նաև հայտնեց, որ երեկ մոտ 70 մեկուսացված անձ թեստավորում է անցել և նրանցից 7-ի մոտ պատասխանը դրական է եղել: Նախարարն ընդգծեց, որ նման դեպքերը ցույց են տալիս` ինչ կարևոր է Հայաստան ժամանող մարդկանց մեկուսացնելը:
Առողջապահության նախարարն ասաց, որ այսօրվանից Հայաստանում ընդլայնվում է մարդկանց ցանկը, որոնք կթեստավորվեն: Թոքաբորբով հիվանդ բոլոր անձինք կթեստավորվեն:
23:26 09/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրցախի ԱՆ-ը ինքնամեկուսացված համայնքներում իրականացնում է շուրջօրյա բուժծառայություն

Еще один пациент с коронавирусом скончался в Армении 04/10/2020   14:14  |  Коронавирус
В Армении сегодня утром скончался еще один пациент, у которого диагностировали коронавирус нового типа. Об этом сообщил глава министр здравоохранения Армении Арсен Торосян в ходе заседания профильной комиссии НС.
По словам министра, скончался 81-летний гражданин, который страдал сопутствующими заболеваниями.
Арсен Торосян также сообщил, что вчера порядка 70 изолированных лиц прошли тестирование, и у семерых из них результат был положительным. Министр отметил, что подобные случаи указывают на важность своевременной изоляции прибывающих в Армению людей.
По словам главы Минздрава, с сегодняшнего дня будет расширен список лиц, подлежащих тестированию. Все пациенты с воспалением легких пройдут тестирование.