Աշխատանքից ազատվելու իմ որոշման հիմքերը հանդիսանում են քաղավիացիայի հանդեպ ցուցաբերվող կործանիչ, քայքայիչ և ապապետական մոտեցումները․ Հակոբ Ճաղարյան 04/08/2020   13:12  |  Մեկնաբանություն
Մամուլից տեղեկացա, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վերջապես ստորագրել է նախորդ շաբաթ օրվանից իմ ներկայացրած հրաժարականի պահանջը: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետի ավիացիոն գծով խորհրդական Հակոբ Ճաղարյանը։
«Չգիտեմ, թե ինչու էր աշխատանքից ազատվելս հիմնավորել օրենսդրության ոչինչ չասող հոդվածով: Երբ կարելի էր ընդամենը գրել` «սեփական դիմումի համաձայն»:
Իսկ աշխատանքից ազատվելու իմ որոշման հիմքերը հանդիսանում են Քաղաքացիական Ավիացիայի հանդեպ ցուցաբերվող կործանիչ, քայքայիչ և ապապետական մոտեցումները:
Նախորդ Շաբաթ օրը` Ապրիլի 4-ին ես վարչապետին գրելեմ իմ վերջին զեկույցը, որտեղ հերթական և վերջին անգամ բացատրե եմ`
- հայկական քաղավիացիայի ԻՐԱԿԱՆ իրավիճակը, առանց ստերի և իրականության աղավաղման;
- հերթական անգամ պարզաբանել եմ այս վիճակում հայտնվելու իրական պատճառները;
- և նշել եմ այս ճգնաժամից դուրս գալու ուղիները
Զեկույցում առաջարկել եմ թույլ տալ վերջապես գրագետ, կազմակերպված, և երկիրն ու ոլորտը սիրող, անվարձահատույց աշխատանքի պատրաստ, իրական մասնագետների թիմի հետ լծվել իրավիճակի շտկմանը:
Հակառակ դեպքում ընդունել իմ հրաժարականը:
Համաձայն օրենքի, հրաժարականիս պաշտոնական գրավոր դիմումը երկայացրել եմ Երկուշաբթի, Ապրիլի 6-ին:
Պաշտոնից հրաժարվելը իմ որոշումն է: Եվ, ինչպես գրել եմ հրաժարականիս պահանջում, ես հրաժարվում եմ տաքուկ տեղ գտած, անհաղորդ խորհուրդներով «խորհրդականի» անպիտան կրգավիճակից:
Օրերս մամլո ասուլիսով կպարզաբանեմ մանրամասները»,-գրել է Հակոբ Ճաղարյանը։
09:55 08/04/2020  |  Մամուլ50 էջանոց թերություններ․ նոր մանրամասներ՝ Քաղավիացիայի կոմիտեի շուրջ տեղի ունեցող գործընթացներից․ «Ժողովուրդ»
17:38 05/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱկնկալում եմ հստակ պատասխան ՀՀ Կառավարության կողմից. Արմեն Աշոտյան
17:32 20/03/2020  |  Կորոնավիրուս«Զվարթնոց»-ում այսօր չվերթների գերակշիռ մասը Ռուսաստանից են, չնայած ռուսական մի շարք ավիաընկերություններ կրճատել են չվերթները
15:56 20/03/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՉարթերային թռիչք դեպի Երեւան
11:37 20/03/2020  |  ԿորոնավիրուսՄարտի 20-ին կայանալու է Wizz Air ավիաընկերության պլանավորված առաջին չվերթը Վիեննա- Երևան-Վիեննա ուղղությամբ
17:03 17/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՈրոշ ավիաընկերություններ ժամանակավորապես չեղարկել են դեպի ՀՀ և ՀՀ-ից դուրս ուղղությունների սպասարկումը
13:49 26/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԳրիգոր Հայրապետյանը ազատման դիմում է ներկայացրել
17:16 25/01/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեում հայտնաբերված խախտումների առթիվ քրեական գործ է հարուցվել
23:57 12/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի քաղավիացիան խորհուրդ է տվել ավիաընկերություններին` շրջանցել Իրաքի ու Իրանի օդային տարածքը

Акоп Чагарян назвал причины своей отставки с поста советника премьер-министра Армении 04/08/2020   13:53  |  Комментарий
Акоп Чагарян прокомментировал свою отставку с поста советника премьер-министра Армении.
“Из прессы узнал о том, что премьер-министр Армении Никол Пашинян наконец подписал мое заявление с требованием об отставке, представленное мною еще в прошлую субботу. Не знаю, почему мое увольнение было обосновано ничего не говорящей статьей, когда можно было всего лишь написать “согласно заявлению по собственному желанию”, - говорится в записи Чагаряна на его странице в Facebook.
По его словам, основанием для его ухода с работы стали проявляемые к сфере гражданской авиации пагубные, разрушительные и антигосударственные подходы.
Чагарян сообщил, что в прошлую субботу, 4-го апреля, он написал премьеру последний доклад, где в очередной и последний раз объяснил:
-РЕАЛЬНОЕ положение дел в сфере гражданской авиации, без вранья и искажения действительности;
-в очередной раз пояснил реальные причины возникшей ситуации;
- обозначил пути выхода из этой ситуации.
Чагарян также сообщил, что в докладе он предложил в конце концов позволить вместе с командной грамотных, организованных, любящих страну и сферу, готовых к работе на  безвозмездной основе настоящих специалистов взяться за урегулирование ситуации. В противном случае, как отметил экс-советник премьера, принять его отставку.
Чагарян заявил, что подал официальное заявление об отставке в понедельник, 6 апреля, и что отказ от должности – это его решение, подробности которого обещал представить на пресс-конференции, которую планирует созвать на днях.