ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության ոլորտային մասնագետները կպատասխանեն քաղաքացիների հարցերին՝ նոր թեժ գծով 04/06/2020   16:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը գործարկել է նոր ԹԵԺ ԳԻԾ՝ 011 300 114 հեռախոսահամարով:Այս մասին հայտնում են ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Այս հեռախոսահամարը ամրակցված է լինելու համակարգի ավելի, քան 300 մասնագետների, ովքեր կպատասխանեն քաղաքացիների հարցերին:
Զանգահարելով այս հեռախոսահամարին՝ քաղաքացին կարող է հետևել ձայնային հաղորդագրություններին, ընտրել այն ոլորտը, որին վերաբերում է հարցը: Համակարգը զանգը կուղորդի ոլորտային ստորաբաժանման համապատասխան աշխատակցին, ով կպատասխանի քաղաքացու հարցին:
Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ Հայաստանում կորոնավիրուսի տարածման հետևանքով առաջացած արտակարգ դրության պայմաններում Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության թեժ գիծն աշխատում է խիստ ծանրաբեռնված, հորդորում ենք քաղաքացիներին ոլորտային, մասնագիտական, ոչ ընդհանուր բնույթի հարցերի դեպքում զանգահարել 011 300 114 հեռախոսահամարով՝ համապատասխան մասնագետից պատասխան ստանալու համար:
Նշենք, որ հեռախոսահամարը գործելու է յուրաքանչյուր աշխատանքային օր՝ ժամը 09:00-18:00-ն ընկած ժամանակահատվածում: Միևնույն ժամանակ հիշեցնենք, որ արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի պայմաններում 114 թեժ գիծը գործում է 24-ժամյա աշխատանքային գրաֆիկով:

Минсоц Армении открывает "горячую линию": более 300 специалистов ответят на вопросы граждан 04/06/2020   17:34  |  Коронавирус
Министерство труда и социальных вопросов открыло новую "горячую линию" по номеру 011 300 114. Как сообщает пресс-служба Минтруда социальных вопросов, на вопросы граждан ответят более 300 специалистов.
“Позвонив по указанному номеру, гражданин, следуя голосовым инструкциям, может выбрать интересующую его сферу, а система переадресует звонок к соответствующему работнику отраслевого подразделения”, - говорится в сообщении.
Как отмечается в релизе, с учетом условий чрезвычайного положения из-за коронавируса горячая линия Министерства перегружена.
В министерстве призвали граждан в случае отраслевых, профессиональных вопросов, а также вопросов не общего характера звонить по номеру 011 300 114 для получения ответов от специалистов.
Номер будет действовать по будням с 9:00 до 18:00.
В то же время в Министерстве напоминают, что в условиях правового режима  ЧП "горячая линия" 114 доступна круглосуточно.