Հակառակորդի գնդակից զինծառայող է վիրավորվել 04/06/2020   09:52
Ապրիլի 5-ին՝ ժամը 17:30-ի սահմանում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000թ. ծնված Արայիկ Ռոբերտի Շախպազյանը: Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, նրա վիճակը գնահատվում է բավարար: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կոչ է անում հակառակորդ կողմին ձեռնպահ մնալ սադրիչ գործողություններից և հայտարարում, որ իրադրության հետագա լարման դեպքում հետևանքների ողջ պատասխանատվությունն ընկնելու է ադրբեջանական կողմի վրա:

Военнослужащий ранен в Арцахе при обстреле с азербайджанской стороны 04/06/2020   10:15  |  Карабахский конфликт
Военнослужащий Армии обороны Арцаха ранен в результате обстрела с азербайджанской стороны. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцаха.
“5 апреля примерно в 17:30 на оборонительном участке одной из воинских частей, дислоцированных на восточном направлении, в результате произведенного противником выстрела огнестрельное ранение получил военнослужащий Араик Робертович Шахпазян 2000 года рождения”, - говорится в сообщении.
Раненого солдата немедленно госпитализировали в военный госпиталь. Его состояние оценивается как удовлетворительное. Для установления деталей инцидента ведется следствие.
"Министерство Республики Арцах призывает сторону противника воздержаться от провокационных действий и заявляет, что в случае дальнейшего обострения ситуации вся ответственность за последствия ляжет на азербайджанскую сторону”, - отмечается в сообщении.