12-ամյա տղայի ինքնասպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 04/03/2020   17:47  |  Քրեական խրոնիկոն
2020 թվականի ապրիլի 2-ին՝ ժամը 11:15-ին, «Վարդենիսի hիվանդանոց» ՊՓԲԸ-ից ՀՀ ոստիկանության Վարդենիսի բաժին հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ նույն օրը ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Սոթք գյուղի՝ 2007թ. ծնված անչափահաս բնակիչը հայտնաբերվել է իրենց առանձնատան հարակից անասնագոմի մուտքի մոտ՝ հակի թելից կախված:Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչության Վարդենիսի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի (ինքնասպանության հասցնելը) 1-ին մասով:
Նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ, կատարվում են քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
12:52 03/04/2020  |  Արտակարգ պատահարներՍոթք գյուղում 12 տարեկան երեխա է ինքնասպանություն գործել
16:28 10/03/2020  |  Արտակարգ պատահարներՄելիքգյուղում երիտասարդ ծնողներն իրենց 7-ամսական երեխային օրորոցում մահացած են հայտնաբերել

Уголовное дело возбуждено по факту самоубийства 12-летнего мальчика в селе Сотк 04/03/2020   18:00  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту самоубийства 12-летнего мальчика. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении
Согласно информации, 2 апреля в 11:15 из ГАОЗТ “Варденисская больница” в варденисский отдел Полиции поступило сообщение о том, что в тот же день родившийся в 2007 году несовершеннолетний житель села Сотк Гегаркуникской области был обнаружен повешенным на бечевке у входа в хлев, расположенный возле их дома.
По данному факту в варденисском следственном отделе СУ СК по Гегаркуникской области возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110(“Доведение до самоубийства”) УК Армении.
“Назначен ряд экспертиз, проводятся следственные и иные  процессуальные действия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего. Предварительное расследование продолжается”, - говорится в сообщении.
10:28 01/04/2019  |  Криминальная хроникаТело мужчины с огнестрельным ранением обнаружено на берегу озера в Араратской области Армении