Սոթք գյուղում 12 տարեկան երեխա է ինքնասպանություն գործել 04/03/2020   12:52  |  Արտակարգ պատահարներ
Սոթք գյուղում 12 տարեկան երեխա է ինքնասպանություն գործել: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց Ոստիկանության լրատվության ԶԼՄ-երի հետ կապի բաժնի պետ Զարզանդ Գաբրիելյանը:
Նրա խոսքով՝ Ոստիկանության Վարդենիսի բաժին հաղորդում է ստացվել ապրիլի 2-ին՝ ժամը 11:15-ին, բժշկական կենտրոնից, որտեղից հայտնել են, որ Սոթք գյուղում 12 տարեկան երեխա է կախվել:
«Մեկնած օպերատիվ-քննչական խմբին Սոթք գյուղի բնակիչներից մեկը հայտնել է, որ նույն օրը՝ ժամը 10:0-ի սահմաններում , 2007թ ծնված տղային տեսել է իրենց գոմի մուտքի դռան մոտ գտնվող երկաթա ձողից հակի թելով կախված վիճակում: Հանգամանքները պարզվում են:
Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն, նախապատրաստվում են նյութեր»,- ասաց Գաբրիելյանը:
16:28 10/03/2020  |  Արտակարգ պատահարներՄելիքգյուղում երիտասարդ ծնողներն իրենց 7-ամսական երեխային օրորոցում մահացած են հայտնաբերել
13:51 22/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՇահումյանում 10-ամյա երեխայի սպանության պատճառը ինտերնետային խաղերը չեն եղել. Արցախի ոստիկանություն

12-летний мальчик покончил с собой в селе Сотк 04/03/2020 13:10 | Чрезвычайное просшествие
12-летний мальчик покончил с собой в селе Сотк Гегаркуникской области Армении. Об этом "ФактИнфо" сообщил начальник отдела по связям со СМИ Полиции Армении Зарзанд Габриелян.
По его словам, 2 апреля в 11:15 в варденисский отдел Полиции из городской больницы поступило сообщение о том, что в селе Сотк повесился 12-летний ребенок.
"Одна из жительниц села сообщила прибывшей на место происшествия оперативно-следственной группе, что мальчика (2007 года рождения) обнаружили повешенным в тот же день около 10:30 у двери в хлев. Обстоятельства происшествия устанавливаются. Назначена судебно-медицинская экспертиза, подготавливаются материалы", - сообщил Габриелян.