Մեր անկախության սերնդի զինվորները, երիտասարդները դարձան անօրինակ սխրանքների հեղինակներ. Վարչապետ 04/02/2020   11:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարության այսօրվա նիստի մեկնարկին կառավարության անդամները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին 2016 թվականի ապրիլյան պատերազմի զոհերի հիշատակը:
«2016 թվականի Ապրիլյան պատերազմի վերաբերյալ կան ամենատարբեր գնահատականներ, ամենատարբեր կարծիքներ, բայց կարծում եմ, որ պատերազմը տվեց հարցերից թերևս ամենակարևորի պատասխանը: Հարցը հետևյալն էր, թե անկախության սերունդը որքանով է ի վիճակի պաշտպանել սեփական հայրենիքի անվտանգությունը և ինքնիշխանությունը: Կարծում եմ այդ պատասխանը պերճախոս կերպով տրվեց, որովհետև մեր անկախության սերնդի զինվորները, երիտասարդները դարձան անօրինակ սխրանքների հեղինակներ սրանով պատասխանելով հարցերից թերևս ամենակարևորին: ՀՀ-ն և հայ ժողովուրդը պետք է վստահ լինի, որ Արցախյան ազատամարտի առաջին սերնդի մեր ներկայացուցիչներին, հայրենիքի պաշտպաններին եկել է համալրելու նոր սերունդը, որը գուցե ոչ նույն կերպ, բայց նույնքան վճռական պատրաստ է կանգնել սեփական հայրենիքի պաշտպանության դիրքերում, և սա այլևս կասկածի տակ չէ»,-ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
11:50 02/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Սարգսյանը «Եռաբլուր» պանթեոնում հարգանքի տուրք է մատուցել 2016թ. ապրիլյան ռազմական գործողությունների ժամանակ զոհված հերոսների հիշատակին
10:26 02/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն
08:50 02/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը հարգանքի տուրք է մատուցել ապրիլյան քառօրյա պատերազմի հերոսների հիշատակին

Наши молодые воины совершили беспримерные подвиги – Пашинян о героях Апрельской войны 04/02/2020 12:11 | Лента новостей
Правительство Армении начало сегодняшнее заседание с минуты молчания в память о погибших в ходе Четырехдневной апрельской войны 2016 года.
"По поводу Апрельской войны 2016 года есть разного рода оценки, но я считаю, что война дала ответ на самый важный вопрос, который заключался в следующем: насколько поколение, родившееся после обретения независимости, в состоянии защищать безопасность и суверенитет собственной Родины. Считаю, что ответ был красноречивым, потому что наши молодые воины совершили беспримерные подвиги, ответив, пожалуй, на самый главный вопрос", - заявил Пашинян.
Премьер заявил, что Армения, Арцах и армянский народ в целом должны быть уверены, что ряды представителей первого поколения народного освободительного движения пришло пополнить новое поколение, которое, может, не аналогичным образом, но с такой же решимостью готово встать на защиту собственной Родины”, - подчеркнул Никол Пашинян.