Ապրիլյանի մասնակիցներ. Մենք շարունակելու ենք վառ պահել Ձեր անմահությունը... 04/02/2020   14:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Փառք ու պատիվ Ձեր հավերժ հիշատակին տղե՛ք....
Մենք շարունակելու ենք վառ պահել Ձեր անմահությունը...»,- գրառումն արված է Ապրիլյան մարտական գործողությունների մասնակիցների միության ֆեյսբուքյան էջում։
Նաև լուսանկար է հրապարակված՝ Ապրիլյանի տղաները Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում։
Ապրիլյան պատերազմից չորս տարի է անցել: 2016 թ. ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը 25-ամյա զինադադարից հետո Ադրբեջանը ռազմական ագրեսիա էր սկսել Արցախի հետ շփման գծի ողջ երկայնքով`  կիրառելով իր զինանոցում եղած ռազմական տեխնիկայի գրեթե բոլոր հնարավոր տեսակները։ Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի և Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի միջև սկսվել էր լայնամասշտաբ ռազմական գործողություններ, որը հետագայում կոչվել է Քառօրյա պատերազմ կամ  Ապրիլյան պատերազմ։ Առճակատումը տևել է ապրիլի 2-5-ը։
17:43 14/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Տեղեկացնելու ձև կա». նախարարը զրուցեց Ապրիլյան քառօրյայի մասնակիցների հետ, բայց հրաժարվեց կատարել նրանց ցանկությունը
16:59 23/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱպրիլյան քառօրյա մարտերին մասնակից ԵՊՀ բոլոր ուսանողներին ԵՊՀ ուսանողական հանրակացարանում կեցությունն անվճար է
17:15 22/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱպրիլյան քառօրյա պատերազմի մասնակիցների զինգրքույկների հետ կապված խնդիրը կլուծվի դեկտեմբերին
17:09 21/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱպրիլյան պատերազմի մասնակիցները միակողմանի փակել են Ամիրյան փողոցը
17:33 24/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱպրիլյան պատերազմի ընթացքում մարտական հերթապահություն իրականացրած ուսանողները ԵՊՀ-ում կստանան լրացուցիչ 20 % զեղչ
09:55 07/04/2018  |  ՄամուլԱպրիլյան պատերազմի շրջանում մարտական հերթապահություն են իրականացրած ուսանողներին զեղչ չի տրվել. «Հայկական ժամանակ»

Участники Апрельской войны: мы продолжим хранить ярко в памяти ваше бессмертие 04/02/2020   15:01  |  Лента новостей
“Честь и слава Вашей вечной памяти, парни!..Мы продолжим хранить ярко в памяти Ваше бессмертие …”, – такая запись появилась на странице "Союза участников апрельских боевых действий" в Facebook .
Опубликовано также фото – участники Апрельской войны 2016 года в воинском пантеоне “Ераблур”.
Четыре года назад в этот день, в ночь с 1 на 2 апреля, после 25 лет поддержания в целом режима прекращения огня, Азербайджан, грубо нарушив соглашения от 12 мая 1994 года и 6 февраля 1995 года, предпринял крупномасштабное наступление вдоль всей линии соприкосновения вооруженных сил Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) и Азербайджана с использованием тяжелой техники, артиллерии и боевой авиации. Широкомасштабные военные действия между Армией обороны Республики Арцах и ВС Азербайджана 2-5 апреля в дальнейшем получили название Четерыхдневная война или Апрельская война.