Նախքան Արցախ մեկնելը դիտորդները կթեստավորվեն կորոնավիրուսի արագ թեստերով 03/26/2020   11:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր ՀՀ-ում արդեն ունենք կորոնավիրուսի արագ թեստեր: Կառավարության նիստի ժամանակ այս մասին հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Այնուհետև դիմեց ՀՀ փոխվարչապետ, պարետ Տիգրան Ավինյանին.
«Մարտի 31-ին Արցախում տեղի են ունենալու նախագահական և խորհրդարանական ընտրություններ և ՀՀ-ից դիտորդներ են մասնակցելու: Եկեք համագործակցենք դիտորդական կազմակերպությունների հետ, հասկանանք` դիտորդներն արդյոք ռիսկային գոտիներից են, թե ոչ: Եթե ռիսկային գոտիներից են, խնդրենք նրանց փոխարինել այլ դիտորդներով և մեկնումից առաջ պարտադիր թեստավորվեն արագ թեստերով: Փառք Աստծո այս պահի դրությամբ Արցախում կորոնավիրուսի ոչ մի դպք չի հայտնաբերվել, չնայած տասնյակ մարդիկ թեստավորվել են: Ամեն ինչ անենք, որ հատկապես դիտորդական խմբի հետ կորոնավիրուսն Արցախ մուտք չգործի»,-ընդգծեց վարչապետը:
16:23 25/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում ընտրությունները պետք է անցկացվեն՝ գերադասելով ոչ թե քաղաքական, այլ երկրի շահը. «Ազատ Հայրենիք»-ը կորոնավիրուսի պատճառով ընտրությունները հետաձգելու հիմքեր չի տեսնում
19:57 24/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԳՆ հայտարարությունը Շուշիի հայկական ջարդերի հարյուրամյակի կապակցությամբ
19:45 24/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրցախում կորոնավիրուսի վարակման դեպք չի արձանագրվել, բուժհաստատությունում մեկուսացված է 3 քաղաքացի
17:03 24/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրցախում մեկուսացված քաղաքացիների թիվը փոփոխական է . Տիգրան Աբրահամյանը՝ կորոնավիրուսով պայմանավորված իրավիճակի մասին
11:06 24/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրցախում կորոնավիրուսի կանխարգելման նպատակով ֆինանսական աջակցության համար հաշվեհամարներ են գործում
09:42 24/03/2020  |  ՄամուլՈ՞րն է Արցախին տրամադրվող ամերիկյան օգնության դադարեցման իրական պատճառը. պատժիչ քայլ. «Հրապարակ»

Наблюдатели из Армении перед отъездом на выборы в Арцах пройдут обязательный тест на коронавирус 03/26/2020   13:32  |  Коронавирус
Наблюдатели из Армении пройдут обязательный тест на выявление коронавируса нового типа перед отъездом в Арцах для осуществления миссии по наблюдению за президентскими и  парламентскими выборами. Об этом  заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян в четверг перед заседанием правительства.
Выборы в Арцахе пройдут 31 марта.
Сегодня у нас уже есть рапид-тесты на коронавирус. Господин Авинян (вице-премьер, глава комендатуры –Прим. ред.), давайте договоримся, что мы будем сотрудничать с организациями наблюдателей", - сказал он.
По словам премьера, необходимо понять, входят ли наблюдатели в рисковую группу, если да, то правительство попросит заменить их другими.
"К счастью, в Арцахе случаев заражения не выявлено, хотя десятки людей прошли тестирование. Примем все меры для того, чтобы с группой наблюдателей коронавирус не проник в Ацрах", - заявил Пашинян.
09:21 26/03/2020  |  КоронавирусСостояние двух пациентов с коронавирусом крайне тяжелое – глава Минздрава Армении
00:10 26/03/2020  |  КоронавирусВ отношении 158 граждан в Армении составлены протоколы о нарушении правил самоизоляции и ограничений на передвижение
18:21 25/03/2020  |  КоронавирусВласти Армении рассмотрят дополнительные меры по ужесточению режима ЧП - Авинян