Շենքի նկուղում նռնականման իր է հայտնաբերվել 03/24/2020   14:42  |  Արտակարգ պատահարներ
Մարտի 24-ին, ժամը 12:04-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Արտեմ Միկոյան փողոցի թիվ 11 շենքի 3-րդ մուտքի նկուղում նռնականման իր է հայտնաբերվել։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ, փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական ջոկատը, քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներասակրավորական ջոկատը:

В подвале одного из жилых домов в Ереване обнаружили гранату 03/24/2020   17:11  |  Чрезвычайное просшествие
Граната обнаружена в подвале жилого дома в Ереване, жители здания были эвакуированы. Об этом сообщается на сайте МЧС Армении.
24 марта в районе 12:04 в Центр кризисного управления поступил сигнал об обнаружении в подвале одного из подъездов  жилого дома на улице Артема Микояна в Ереване предмета, напоминающего гранату.
На место отправился отряд пожарных-спасателей, спасательный отряд Управления особого назначения Спасательной службы, Инженерно-саперный отряд Сборного центра сил гражданской обороны.
Выяснилось, что подозрительный предмет является взрывателем ручной противотанковой гранаты (РКГ-3). Территория была обследована кинологической группой МЧС.