Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԱԱԾ–ի և ոստիկանության նորանշանակ ղեկավարներին. տեսանյութ 03/20/2020   14:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԱԱԾ տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանին և Ոստիկանության պետ Արման Սարգսյանին։
Հանդիպման սկզբում Փաշինյանը նրանց շնորհավորեց նոր պաշտոններում նշանակվելու կապակցությամբ։
«Սովորաբար ավանդույթի համաձայն` նշանակումից հետո ղեկավարներին ներկայացնում են անձնակազմներին, բայց ես որոշեցի ֆորմատը փոխել երկու պատճառով, նախ` ձեզ արդեն որպես ղեկավար ներկայացրել էի որպես ժամանակավոր պաշտոնակատարների, և այդ օրը ասել էի, որ այդ պաշտոնների հավանական թեկնածուները դուք եք, և երկրորդ` կորոնավիրուսի պայմաններում չցանկացա մեր ընդհանուր տրամաբանությունից դուրս գործողություն անել»,– ասաց նա։
Փաշինյանը նշեց, որ կորոնավիրուսային համաճարակ դեմ պայքարում մեծ թվով ոստիկաններ ու ԱԱԾ աշխատակիցներ են ներգրավված, և օգտվելով առիթից` վարչապետը շնորհակալություն հայտնեց նրանց։
22:13 19/03/2020Արդարադատությու՞ն, թե՞ քաղաքական նպատակահարմարություն
14:54 19/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Գիորգի Գախարիային ծննդյան օրվա կապակցությամբ
14:20 19/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿես ժամա քննարկում ենք, համաձայնություն չկա. Վարչապետը ևս մեկ նախագիծ հետ ուղարկեց

Никол Пашинян встретился с главами СНБ и Полиции Армении(Видео) 03/20/2020   15:04  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял директора Службы Национальной безопасности Эдуарда Мартиросяна и начальника Полици РА Армана Саркисян.
В ходе встречи Никол Пашинян поздравил Эдуарда Мартиросяна и Армана Саркисяна с назначением их на новые должности.
“Согласно традиции, обычно после назначения руководителей представляют коллективу, однако я решил изменить формат по двум причинам. В первую очередь я Вас уже представлял в качестве временно исполняющих обязанности глав, и в тот день я заявил, что вероятными кандидатами на эти должности являетесь вы. Во-вторых, в условиях коронавируса я не захотел прибегать к действиям, выходящим за рамки общей логики”, - сказал он.
Пашинян отметил, что к борьбе против эпидемии коронавируса привлечены множество полицейских и сотрудников СНБ. Пользуясь случаем, премьер  выразил благодарность.