Որոշ ավիաընկերություններ որոշում են կայացրել ժամանակավորապես չեղարկել իրենց կողմից դեպի ՀՀ և ՀՀ-ից դուրս որոշ ուղղությունների սպասարկումը 03/18/2020   12:19  |  Կորոնավիրուս
Արտակարգ իրավիճակով պայմանավորված որոշ ավիաընկերություններ որոշում են կայացրել ժամանակավորապես ՉԵՂԱՐԿԵԼ իրենց կողմից դեպի ՀՀ և ՀՀ-ից դուրս որոշ ուղղությունների սպասարկումը։ Այս մասին հայտնում են կառավարությունից։
• «Արմենիա Էյրվեյզ» ավիաընկերության կողմից Հայաստանի Հանրապետությունից դեպի Իրանի Իսլամական Հանրապետություն օդային փոխադրումները մինչև ս․թ․ մարտի 31-ը ներառյալ, ինչպես նաև ապրիլի 1-ից մինչև ապրիլի 30-ը ընկած ժամանակահատվածում երեքշաբթի, ուրբաթ և կիրակի օրերին իրականացվելիք չվերթերը,
• «Արմենիա Էյրվեյզ» ավիաընկերության կողմից սպասարկվող Երևան-Անապա-Երևան մարտի 2, 5, 9, 12, 16, 19, 23, 26, 30-ի չվերթերը, ինչպես նաև ապրիլի 2-ից մինչև ապրիլի 13-ը ընկած ժամանակահատվածում երկուշաբթի և հինգշաբթի օրերին իրականացվելիք չվերթերը,
• «Ռայանէյր» ավիաընկերության կողմից սպասարկվող չվերթերը ՀՀ-ից դեպի Իտալիայի Հռոմ և Միլան քաղաքներ և հակառակ ուղղությամբ ս. թ. մարտի 14-ից մինչև ապրիլի 8-ը ներառյալ,
• «Ավիակոմպանիա Արմենիա» ավիաընկերության կողմից սպասարկվող Թբիլիսի-Երևան-Մոսկվա/Վնուկովո/-Երևան-Թբիլիսի ուղղությամբ մարտի 17, 18, 19, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31-ի և ապրիլի 1, 2, 3, 4, 5-ի չվերթերը (բացառությամբ մարտի 18, 20, 21, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 1,2,3,4,5 չվերթերի)
• «Ավիակոմպանիա Արմենիա» ավիաընկերության կողմից սպասարկվող Երևան-Լիոն-Երևան ուղղությամբ՝ մարտի 23, 30-ի, ապրիլի 2, 6, 9, 13-ի չվերթերը, Երևան-Թել Ավիվ-Երևան ուղղությամբ՝ մարտի 26, 29-ի և ապրիլի 2, 5, 16, 28-ի չվերթերը։
• «Քաթար Էյրվեյզ» ավիաընկերության կողմից սպասարկվող Դոհա-Երևան-Դոհա ուղղությամբ մարտի 17, 19, 21, 24, 26, 28 և 31-ի չվերթերը,
• «Բելավիա» ավիաընկերության կողմից սպասարկվող Մինսկ-Երևան-Մինսկ ուղղությամբ մարտի 18, 19-ի, մարտի 31-ից ապրիլի 5-ի և ապրիլի 14-ի չվերթերը,
• «Ուրալ Էյրլայնզ» ավիաընկերության կողմից սպասարկվող Եկատերինբուրգ-Երևան-Եկատերինբուրգ ուղղությամբ մարտի 11, 18, 25, 29-31, ապրիլի 2, 5-7, 9, 12-14, 16, 19-21, 23, 26-28, 30 չվերթերը,
• «Էյր Կաիրո» ավիաընկերության կողմից սպասարկվող Շարմ Էլ Շեյխ-Երևան-Շարմ Էլ Շեյխ ուղղությամբ մարտի 12-ի չվերթը, ինչպես նաև մարտի 19-ից մինչև մարտի 31-ը բոլոր չվերթերը,
• «Էյր Արաբիա» ավիաընկերության կողմից սպասարկվող մարտի 17-ից մինչև մարտի 28-ի չվերթերը (բացառությամբ մարտի 18-ի և 20-ի չվերթերի)
• «ԼՈՏ Փոլիշ Էյրլայնզ» ավիաընկերության կողմից սպասարկվող Վարշավա-Երևան-Վարշավա ուղղությամբ բոլոր չվերթերը մինչև ս.թ. մարտի 28-ը,
• «Ուկրաինայի միջազգային ավիաուղիներ» ավիաընկերության կողմից սպասարկվող Կիև-Երևան-Կիև ուղղությամբ ս.թ. մարտի 17, 18, 19, 29, 30, 31-ի և ապրիլի 1-ի չվերթերը,
• «Միդլ Իսթ Էյրլայնզ» ավիաընկերության Բեյրութ-Երևան-Բեյրութ մարտի 21, 24-ի չվերթերը,
• «Ֆլայդուբայ» ավիաընկերության Դուբայ-Երևան-Դուբայ ուղղությամբ մարտի 18-ից մինչև մարտի 31-ը ներառյալ բոլոր չվերթերը, բացառությամբ մարտի 23-ի և 30-ի չվերթերի,
• «Սքայ Ափ Էյրլայնզ» ավիաընկերության Կիև-Երևան-Կիև ուղղությամբ մարտի 20, 23, 27-ի չվերթերը,
• «Ավստրիական ավիաուղիներ» ս․թ․ մարտի 18-ից սկսած բոլոր ուղղություններով կանոնավոր չվերթերը՝ այդ թվում նաև դեպի Երևան,
•«Բրասելս Էյրլայնզ» ավիաընկերության մարտի 21-ից մինչև ապրիլի 19-ը ներառյալ բոլոր չվերթերը։
Հաշվի առնելով ծանրաբեռնվածությունն ու ստեղծված արտակարգ իրավիճակը՝ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն հնարավորինս կփորձի թարմացնել չեղարկումների ցուցակը։
Միևնույն ժամանակ հորդորում ենք մշտական կապի մեջ լինել ավիաընկերությունների հետ։
11:13 18/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿորոնավիրուսի (Covid 19) դեմ պայքարում ԱԻ նախարարության ստորաբաժանումները բերված են բարձր պատրաստականության

Несколько авиакомпаний временно отменили обслуживание некоторых направлений в Армению и за ее пределами 03/18/2020   15:13  |  Коронавирус
В связи с чрезвычайным положением некоторые авиакомпании приняли решение временно отменить  обслуживание некоторых направлений в Армению и за ее пределами. Об этом сообщает пресс-служба правительства.
Так, отменены:
● Рейсы компании “Armenia Airways” по вторникам, пятницам и воскресеньям, обеспечивающие воздушные перевозки из Армении в Иран до 31-го марта включительно, а также с 1-го по 30-е апреля.
● Рейсы компании “Armenia Airways” по вторникам и четвергам, обслуживающие маршруты Ереван-Анапа-Ереван 2, 5, 9, 12, 16, 23, 26, 30 марта, а также со 2-го по 13-е апреля.
● Рейсы авиакомпании “Ryanair”, обслуживающие направления из Армении в Рим и Милан и обратно, с 14-го марта по 8 апреля включительно․
● Рейсы “Авиакомпания Армения”, обслуживающие направления Тбилиси-Ереван-Москва/Внуково/-Ереван-Тбилиси 17, 18, 19, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 30, 31 марта и 1,2,3,4,5 апреля (за исключением рейсов 18, 20, 21, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 марта, 1,2,3,4,5 апреля).
● Рейсы “Авиакомпания Армения”, обслуживающие направление Ереван-Лион-Ереван 23, 30 марта, 2, 6, 9, 13 апреля, и направление Ереван-Тель-Авив-Ереван 26, 29 марта и 2, 5, 16, 28 апреля.
● Рейсы авиакомпании “Qatar Airways”, обслуживающие направление Доха-Ереван-Доха 17, 19, 21, 24, 26, 28 и 31 марта.
● Рейсы авиакомпании “Белавиа”, обслуживающие направление Минск-Ереван-Минск 18, 19 марта, с 31-го марта по 5-е апреля и 14-го апреля.
● Рейсы авиакомпании “Ural Airlines”, обслуживающие направление Екатеринбург-Ереван-Екатеринбург 11, 18, 25, 29-31 марта, 2, 5-7, 9, 12-14, 16, 19-21, 23, 26-28, 30 апреля.
● Рейсы авиакомпании “Air Cairo”, обслуживающие направление Шарм-эль-Шейх-Ереван-Шарм-эль-Шейх 12-го марта, а также с 19-го марта по 31 марта.
● Рейсы авиакомпании “Air Arabia” с 17-го марта по 28-е марта (за исключением рейсов 18-го и 20-го марта).
● Все рейсы авиакомпании “LOT Polish Airlines”, обслуживающие направление Варшава-Ереван-Варшава до 28 марта.
● Рейсы авиакомпании “Международные авиалинии Украины”, обслуживающие направление Киев-Ереван-Киев 17, 18, 19, 29, 30, 31 марта и 1 апреля.
● Рейсы авиакомпании “Middle East Airlines” по направлению Бейрут-Ереван-Бейрут 21, 24 марта.
● Все рейсы авиакомпании “FlyDubai” по направлению Дубай-Ереван-Дубай с 18-го по 31-е марта, за исключением 23-го и 30-го марта.
● Рейсы авиакомпании “SkyUp Airlines” по направлению Киев-Ереван-Киев 20, 23, 27 марта.
● Регулярные рейсы авиакомпании “Austrian Airlines” по всем направлениям с 18-го марта, в том числе, в Ереван.
● Все рейсы авиакомпании “Brussels Airlines” с 21-го марта до 19 апреля включительно.
Учитывая загруженность и создавшееся чрезвычайное положение, Комитет гражданской авиации по возможности постарается обновлять график отмен.
В тоже время призываем быть на постоянной связи с авиакомпаниями.
14:46 18/03/2020  |  КоронавирусПрезидент Армении перечислит месячную зарплату на борьбу с короновирусом