Նոր տեսակի կորոնավիրուսի պատճառով ադրբեջանցի 4 զինծառայող է մահացել. «Արցախպրես» 03/18/2020   10:45  |  Կորոնավիրուս
«Արցախպրես»-ը գրել է.
«Չնայած Ադրբեջանի պաշտոնական քարոզչամեքենայի տարածած տեղեկատվության, թե իբր երկրում նոր տեսակի կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը ընդամենը 29 է և, ըստ այդմ, խուճապի մատնվելու պատճառ չկա, իրականությունը լրիվ այլ բանի մասին է վկայում:
Մասնավորապես՝ ըստ մեր հավաստի աղբյուրների, ադրբեջանական զինված ուժերում կտրուկ աճել է նոր տեսակի կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը և վերջին շրջանում Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության զինծառայողների մոտ արձանագրվել է մահվան ելքով 3 դեպք, ևս 1 մահվան դեպք արձանագրվել է Ադրբեջանի սահմանապահ զորքերում:
Իր սովորության համաձայն, ինչպես Ադրբեջանի զինված ուժերի հրամանատարությունը, այնպես էլ երկրի բարձրագույն ղեկավարությունը նշված դեպքերի մասին պահպանում է քար լռություն: Ելնելով վերոնշյալից, բացառված չէ, որ շուտով պաշտոնական Բաքվի լրատվամիջոցներում կհանդիպենք ճանապարհաստրանսպորտային պատահարների, սողանքի, տանիքի փլման կամ էլեկտրահարության հետևանքով ադրբեջանական զինուժում արձանագրված մահվան ելքերով դեպքերի մասին հաղորդագրությունների»։

Четверо азербайджанских военнослужащих умерли от коронавируса нового типа - “Арцахпресс” 03/18/2020   11:08  |  Коронавирус
Несмотря на сообщения официального пропагандистского аппарата Азербайджана о том, что в стране всего 29 случаев заражения коронавирусом нового типа и что нет оснований для паники, реальное положение дел свидетельствует совершенно об ином, пишет “Арцахпресс”.
В частности, согласно достоверным источникам издания, число людей, заразившихся коронавирусом нового типа, резко возросло в Вооруженных силах Азербайджана, и в последнее время среди военнослужащих Министерства обороны Азербайджана зафиксировано 3 случая со смертельным исходом, еще один зарегистрирован в пограничных войсках Азербайджана.
Как обычно, и ВС Азербайджана, и высшее руководство страны хранят гробовое молчание по указанным случаям. В свете вышесказанного не исключено, что в официальных бакинских СМИ вскоре появятся сообщения о зафиксированных в ВС Азербайджана случаях смерти в результате дорожно-транспортных происшествий, оползней, обрушения крыши или от удара электрическим током, пишет СМИ.