Հայաստանը ու Վրաստանը 10 օրով դադարեցնում են երկու երկրների միջև քաղաքացիների տեղաշարժը 03/13/2020   21:09  |  Կորոնավիրուս
Հայաստանը ու Վրաստանը որոշել են մարտի 14-ի առավոտյան ժամը 08:00-ից սկսած 10 օրով ժամանակավորապես կասեցնել երկու երկրների միջև քաղաքացիների տեղաշարժը: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը։
《‼️Հարգելի՛ հայրենակիցներ,
Կողմերի փոխադարձ համաձայնությամբ Հայաստանը ու Վրաստանը որոշել են մարտի 14-ի առավոտյան ժամը 08:00-ից սկսած 10 օրով ժամանակավորապես կասեցնել երկու երկրների միջև քաղաքացիների տեղաշարժը:
Միաժամանակ, երկու երկրները կապահովեն հայրենիք վերադառնալու ցանկություն հայտնած քաղաքացիների անարգել մուտքը իրենց երկիր:
Այս սահմանափակումները տարածվում են տրանսպորտի բոլոր տեսակների վրա:
Սահմանափակումները չեն տարածվում բեռնափոխադրումների վրա:
Հայցում ենք բոլորիդ ներողամտությունը պատճառած անհարմարության համար։ Համոզված եմ՝ առկա է համընդհանուր գիտակցում, որ այս քայլերը ձեռնարկում ենք բացառապես հանրության անվտանգությունն ապահովելու նպատակով》,֊գրել է Ավինյանը։
20:57 13/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԲրազիլիայի նախագահը հերքել է կորոնավիրուսով իր վարակման փաստը
20:24 13/03/2020  |  ԿորոնավիրուսՍահմանադրական հանրաքվեն հետաձգելու մեխանիզմ չկա. Լեւոն Զուրաբյան
19:58 13/03/2020  |  ԿորոնավիրուսՏեղի է ունեցել Կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելող աշխատանքները համակարգող հանձնաժողովի նիստը
19:42 13/03/2020  |  ԿորոնավիրուսՀարկադիր պարապուրդի պատճառով մանկավարժների աշխատավարձերը չեն կրճատվի
19:39 13/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԲրազիլիայի նախագահի մոտ կորոնավիրուս է հայտնաբերվել. օրեր առաջ նա հանդիպում է ունեցել Թրամփի հետ
19:07 13/03/2020  |  ԿորոնավիրուսՄարտի 15-ին Հռոմից կիրականացվի չարթերային թռիչք ՝ ՀՀ քաղաքացիների համար
18:07 13/03/2020  |  ԿորոնավիրուսReebok-ը ժամանակավորապես դադարեցնում է գործունեությունը
17:46 13/03/2020  |  ԿորոնավիրուսՎանաձորի ինֆեկցիոն հիվանդանոց դիմած անձանցից մեկն Իտալիայի քաղաքացի է, ով «Գլորիա» կարի արտադրամասի պատվիրատուներից է
17:17 13/03/2020  |  ՏնտեսությունԱմերիաբանկը ֆիզիկական անձանց և անհատ ձեռնարկատերերի վարկերի տոկոսագումարների և մայր գումարի մարումը կհետաձգի 2 ամսով
16:14 13/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԻնչպե՞ս է պատահում, որ բալային համակարգը , ծխախոտի դեմ պայքարը չի մնում քաղաքացու գիտակցության վրա, այլ օրենքով է ամրագրվում է, իսկ մարդկանց կարանտինը մնում է. Գեւորգ Գրիգորյան

Армения и Грузия решили временно приостановить взаимные поездки граждан из-за коронавируса 03/13/2020   21:28  |  Коронавирус
Армения и Грузия по взаимному согласию приняли решение с 14 марта на 10 дней приостановить поездки граждан двух стран. Об этом написал на своей странице в соцсети Facebook вице-премьер Армении Тигран Авинян.
По его словам, одновременно обе страны обеспечат беспрепятственный въезд граждан, желающих вернуться на Родину.
"Эти ограничения распространяются на все виды транспорта. Ограничения не касаются грузоперевозок", - уточнил Тигран Авинян.
“Приносим извинения в связи с причиняемыми неудобствами. Убежден, что есть всеобщее осознание того, что эти шаги предпринимаются исключительно с целью обеспечения безопасности общественности", - написал вице-премьер Армении Тигран Авинян.
На данный момент в Армении зафиксировано 8 случаев заражения коронавирусом нового типа COVID-19.  Среди инфицированных - прибывшие из Ирана и Италии граждане Армении, контактировавшие с ними люди, а также один гражданин Италии. Занятия в учебных заведения Армении закрыты до 23 марта.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян ранее сообщи о решении  закрыть все учебные заведения до 23 март. Пашинян призвал всех воздержаться от участия в массовых мероприятий.