Նախօրեին Թռչկանի ջրվեժի ճանապարհին կորած ռուսաստանցի 21-ամյա զույգը հայտնաբերվել է 03/09/2020   10:49  |  Արտակարգ պատահարներ
Մարտի 8-ին, ժամը 20:48-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Լոռու մազի դեպի «Թռչկանի» կոչվող ջրվեժ տանող ավտոճանապարհին զբոսաշրջիկներ են կորել:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ և օպերատիվ խումբը:
Փրկարարները ոստիկանության հետ համատեղ «Թռչկանի» կոչվող ջրվեժից դեպի հյուսիս-արևելք ընկած հատվածում՝ շինության ներսում, հայտնաբերել են ՌԴ քաղաքացիներ Վալերի Ս.-ին (ծնված 1999 թ.) և Անաստասիա Բ.-ին (ծնված 1999 թ.), ովքեր տեղափոխվել են Գյումրի քաղաք:

Армянские спасатели нашли заблудивших по пути к водопаду российских туристов 03/09/2020   11:04  |  Чрезвычайное просшествие
Армянские спасатели нашли двоих российских туристов, заблудившихся по пути к водопаду Трчкан. Об этом сообщает пресс-служба МЧС Армении.
Сигнал о пропаже туристов поступил в Национальный центр управления в кризисных ситуациях МЧС Армении в 20:48 8 марта.
На место отправились два боевых расчета и оперативная группа. Спасатели вели поиски туристов совместно с Полицией.
Граждан РФ Валерия С.(1999 года рождения) и Анастасию Б.(1999 г.р.) обнаружили в постройке, расположенной к северо-востоку от водопада Трчкан. Они были доставлены в город Гюмри.