«Ոչ»-ի շտաբի կողմից թոշակառուներին կաշառքներ տալու վերաբերյալ հրապարակումն ուղարկվել է ոստիկանություն 02/27/2020   12:26  |  Քրեական խրոնիկոն
«Ոչ»-ի շտաբի կողմից ենթադրյալ կաշառքներ բաժանելու գրառումների վերաբերյալ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանի ֆեյսբուքյան հրապարակումն ուղարկվել է ՀՀ ոստիկանություն։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան ասաց ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը։
«Արսեն Բաբայանի գրառման կապակցությամբ՝ դրա վերաբերյալ հրապարակումն ուղարկվել է ՀՀ ոստիկանություն՝ դրանում նշված հանգամանքների ուղղությամբ ստուգողական գործողություններ իրականացնելու հանձնարարությամբ»,-ասաց Գոռ Աբրահամյանը։
Հիշեցնենք՝ օրերս Միպ ՀԿ նախագահ Քրիստ Հովսեփյանը ֆեյսբուքում գրել էր, թե «Ոչ»-ի շտաբը ներկայացնող մարդիկ փորձում են հարավ-արևմտյան թաղամասում թիրախավորելով թոշակառուներին, առաջարկել 5000-ական դրամներ, որպեսզի նրանք չմասնակցեն հանրաքվեին։
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանն էլ ֆեսյբուքյան իր էջում տեղադրել էր վերոնշյալ գրառումը և ՀՀ գլխավոր դատախազությանը հորդորել կից հայտարարությունն ընդունել որպես հանցագործության մասին հաղորդում և քրեադատավարական կարգով ձեռնարկել հրատապ ու անհրաժեշտ միջոցներ առերևույթ հանցագործությունը, դրանցում ընդգրկված անձանց շրջանակը բացահայտելու և պատասխանատվության ենթարկելու համար։

Публикация по поводу записи о раздаче представителями штаба “Нет” взяток пенсионерам направлена в Полицию 02/27/2020   12:48  |  Криминальная хроника
Публикация бывшего заместителя руководителя аппарата Национального собрания Армении Арсена Бабаяна относительно записи о раздаче денег представителями штаба противников поправок в Конституцию направлена в Полицию. Об этом в беседе с корреспондентом "ФактИнфо" сообщил советник генпрокурора Армении Гор Абрамян.
"Публикация Арсена Бабаяна касательно записи направлена в Полицию для принятия мер по проверке указанных в ней обстоятельств", - сказал Гор Абрамян.
Напомним, председатель общественной организации "Мой правозащитник" Крист Овсепян на своей странице в соцсети Facebook написал, что представляющие штаб “Нет”, люди пытаются в Юго-западном квартале начать кампанию, нацеленную на пенсионеров, предлагая им по 5000 драмов за отказ от участия в референдуме.
Бывший заместитель главы аппарата парламента Армении, представитель штаба "Нет" Арсен Бабаян, разместил вышеупомянутую запись на своей странице в Facebook и призвал Генпрокуратуру Армении принять прилагаемое к ней заявление как сообщение о преступлении и предпринять в уголовно-процессуальном порядке срочные и необходимые меры для выявления предполагаемого преступления, а также круга лиц, вовлеченных в него, и привлечения их к ответственности.
Напомним, референдум, на котором предлагается решить вопрос о досрочном прекращении полномочий председателя и шести членов Конституционного суда, пройдет 5-го февраля. Агиткампания стартовала 17 февраля и завершится 3 апреля.