ԱԳՆ-ն Իտալիայում գտնվող ՀՀ քաղաքացիներին կոչ է անում կապ հաստատել Իտալիայում ՀՀ դեսպանության հետ 02/25/2020   10:39  |  Մեկնաբանություն
Իտալիայում նոր տիպի կորոնավիրուսով/COVID-19/ վարավածների թվի կտրուկ աճով պայմանավորված՝ ներկայումս Իտալիայում գտնվող և այցով Իտալիա մեկնել ցանկացող ՀՀ քաղաքացիներին կոչ ենք անում կապ հաստատել Իտալիայում ՀՀ դեսպանության հետ՝ փոխանցելով Իտալիայում գտնվելու ժամանակահատվածը և կոնտակտային տվյալները։ Այս մասին հայտնում են Արտաքին գործերի նախարարությունից։
«Իտալիայում գտնվող ՀՀ քաղաքացիներին հորդորում ենք խուսափել կարանտինային գոտում գտնվող Լոմբարդիայի Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo e San Fiorano և Վենետոյի Vo’ Euganeo համայնքներ այցելությունից և առհասարակ հյուսիսային շրջաններում մարդաշատ վայրերում գտնվելուց։
Խորհուրդ ենք տալիս հետեւել ՀՀ առողջապահության նախարարության և Իտալիայի համապատասխան իշխանությունների ցուցումներին։
Իտալիայի կառավարության կողմից մշակվել են նոր տիպի կոռոնավիրուսի դեպ պայքարին ուղղված հետևյալ խորհուրդները՝
• Հաճախակի լվանալ ձեռքերը
• Խոսափել սուր շնչառական հիվանդություներ ունեցող
մարդկանց հետ սերտ
շփումներից:
• Չընդունել հակավիրուսային դեղեր կամ հակաբիոտիկներ
առանց բժշկի նշանակման
• Դիմակ օգտագործել միայն վարակ ունենալու կասկածի
դեպքում կամ վարակված մարդուն խնամելիս
Մշտապես թարմացվող պաշտոնական տեղեկատվություն կարելի է ստանալ Իտալիայի Քաղաքացիական պաշտպանության ծառայության պաշտոնական կայքից՝ http://www.protezionecivile.gov.it/home
Դեսպանության կոնտակտային տվյալներն են՝
ք․ Հռոմ, Via XX Settembre 98/E
Հեռ. 06 3296638
E-mail: [email protected]»,-նշում են ԱԳՆ-ից։
15:58 12/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Արտակ Ապիտոնյանի հարցազրույցը Մեդիամաքս լրատվական գործակալությանը
12:59 12/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎիեննայում տեղի ունեցավ Եվրոպայում և միջազգային և տարածաշրջանային կազմակերպություններում հավատարմագրված ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հավաքը
16:23 11/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱԳՆ հայտարարությունը «Սարիբեկյանն ու Բալյանն ընդդեմ Ադրբեջանի» ՄԻԵԴ-ի վճռի առնչությամբ
15:14 07/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակի պատասխանը Արցախի նախագահական ընտրությունների թեկնածու Վիտալի Բալասանյանի՝ ժնևյան հանդիպման վերաբերյալ արտահայտած դրույթներին
11:46 31/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿորոնավիրուսի տարածումը կանխելու նպատակով ստեղծվել է միջգերատեսչական հանձնաժողով
15:16 23/01/2020Հայաստանում կբացվի Նիդերլանդների Թագավորության դեսպանատուն
09:54 22/01/2020  |  ՄամուլԴիվանագիտական կորպուսում սպասվում են լուրջ անակնկալներ. դա կվերաբերի նաեւ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին. «Փաստ»

Посольство Армении призывает своих граждан отказаться от поездок в ряд итальянских регионов из-за коронавируса 02/25/2020   11:04  |  Информационная платформа
Посольство Армении в Италии призывает армянских туристов выйти на связь из-за угрозы распространения нового типа коронавируса в этой стране, говорится на странице дипмиссии в соцсети Facebook.
"В связи с резким ростом числа новых случаев коронавируса в Италии (COVID-19), мы призываем граждан Армении, которые в настоящее время находятся в Италии и которые желают посетить Италию, связаться с посольством Армении, указав свои контактные данные и сроки пребывания в стране", - говорится в заявлении.
Посольство призывает находящихся в Италии граждан Армении избегать поездок в Codogno, Castiglione d'Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo e San Fiorano в Ломбарии и Vo'Euganeo региона Венетто.
В целом гражданам Армении порекомендовали воздержаться от посещения северных регионов Италии и многолюдных мест.
В дипмиссии призвали следовать советам Министерства здравоохранения Армении и рекомендациям правительства Италии.
В частности,  власти Италии разработали следующие рекомендации в борьбе с коронавирусом, в частности, чаще мыть руки, избегать контактов с больными ОРЗ, не принимать противовирусные препараты или антибиотики без назначения врача, пользоваться медицинской маской только при подозрении на наличие у вас вируса или при уходе за больным.
Официальная информация постоянно обновляется и доступна на сайте Итальянской службы гражданской обороны http://www.protezionecivile.gov.it/home.