Հովիկ Աբրահամյանի ընտանիքը ինքնակամ կառույցը օրինականացնելու համար դիմել էր քաղաքապետարան և մերժվել. Խոսնակ 02/20/2020   17:13  |  Մեկնաբանություն
Վարչապետ Փաշինյանն այսօր կառավարությունում խոսեց նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյաների առանձնատների մասին, որոնց մի մասը անօրինական է, այսինքն, կառուցվել է առանց շինթույլտվության: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Երեւանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Պատկերացրեք՝ մարդիկ, որոնք տասնյակ տարիներով պետական պաշտոնյա են եղել ու դեռ մեծ հարցականի տակ է նրանց եկամուտների օրինականության հարցը, նաեւ էդ կասկածելի եկամուտներով դղյակներ են կառուցել` զավթելով համայնքային հողը եւ/կամ առանձնատուն կառուցելով առանց թույլտվության: Դա նշանակում է նաեւ, որ նրանք գույքահարկ չեն վճարել համայնքին, որ խուսափել են այլեւայլ պետական տուրքերից: Դա մեծ հաշվով նշանակում է, որ նրանք խորապես արհամարհել են ոչ միայն ֆորմալ օրինականության պահանջը, այլեւ համայնքի ու երկրի շահերը: Ու էդ աշխարհայացքն ունեցող մարդիկ ամենաբարձր պաշտոններն են զբաղեցրել երկրում տարիներ շարունակ:
Բայց սա դեռ ամենը չէ. նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի ընտանիքը, օրինակ, համայնքային հողի վրա ինքնակամ կառույցը օրինականացնելու համար դիմել էր քաղաքապետարան եւ իր համար դրական պատասխան չստանալով՝ փորձել էր դատարանով պարտավորեցնել քաղաքապետարանին՝ օրինականացնել կառույցը»:
10:47 07/02/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՀովիկ Աբրահամյանի եղբոր գործը կքննի Գրիգոր Հովհաննիսյանը
10:56 05/02/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԱպօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք փոխադրելու և պահելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է դատարան
09:49 19/09/2019  |  ՄամուլՀովիկ Աբրահամյանն արտահերթ նիստ է «հրավիրել». «Հրապարակ»
09:39 28/08/2019  |  ՄամուլՀովիկ Աբրահամյանի ձեռք բերած հողակտորները կվերադարձվեն Դիլիջան համայնքին. «Ժողովուրդ»
10:21 30/07/2019  |  ՄամուլՀովիկ Աբրահամյանի եղբոր ընկերությունը դատի է տվել ՊԵԿ-ին. «Ժողովուրդ»
19:48 12/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀովիկ Աբրահամյանի գրասենյակն արձագանքել է Ռուսաստանում բիզնես հիմնելու մասին հրապարակմանը
10:04 10/07/2019  |  Մամուլ«Վաճառվում է». ցուցանակը փակցված է Հովիկ Աբրահամյանի Ձորաղբյուրում գտնվող առանձնատան վրա. «Ժամանակ»
10:35 02/07/2019  |  ՄամուլԱյդ արարքներին Հովիկ Աբրահամյանն իրականում որևէ առնչություն չունի. Փաստաբան «Փաստ»

В мэрии Еревана отказали семье Овика Абраамяна в узаконивании самовольной постройки 02/20/2020   17:39  |  Комментарий
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе сегодняшнего заседания правительства коснулся особняков бывших высокопоставленных чиновников, часть из которых незаконные постройки, то есть без наличия у них разрешения на строительство. Об этом на писал пресс-секретарь мэрии Еревана Акоп Карапетян.Пашинян поручил заняться дворцами бывших высокопоставленных чиновников в "Монументе"“Представляете, люди, которые на протяжении десятилетий были госчиновниками, и законность доходов которых находится еще под большим вопросом, в том числе за счет этих сомнительных доходов возвели дворцы, захватив муниципальную землю и/или построив особняк без разрешения. Это также означает, что они не платили общине и налог на имущество и уклонялись от уплаты других государственных пошлин. Это по большому счету означает, что они игнорировали не только требование формальной законности, но и  интересы общины и страны. И люди с таким мировоззрением занимали в стране самые высокие посты на протяжении многих лет”, - написал Акоп Карапетян на своей странице в соцсети Facebook.
Однако, как указал пресс-секретарь мэра Еревана, это еще не все.
"Семья бывшего премьер-министра Овика Абраамяна, например, для легализации самовольной постройки на муниципальной земле обратилась в мэрию и, не получив положительного для себя ответа, попыталась через суд обязать мэрию узаконить постройку", - сообщил Карапетян.