Հետհեղափոխական Հայաստանի եւս մեկ պաշտոնյա՝ կոռուպցիոն սկանդալի կենտրոնում. Աջափնյակի վարչական շրջանի ղեկավարի նկատմամբ նյութեր են նախապատրաստվում 02/18/2020   17:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևան քաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Գևորգ Բաբայանի գործունեության առնչությամբ ՀՀ ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից։
«Երևանի քաղաքապետարանից գրություն է ստացվել, ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում»,- նշեցին Ոստիկանությունից։
Հարցին ի պատասխան, թե ի՞նչ խախտումների վերաբերյալ է գրություն ստացվել, Ոստիկանությունից ասացին, որ այլ մանրամասներ հրապարակման ենթակա չեն։
Հիշեցնենք, որ Գեւորգ Բաբայանը Երևանի Աջափնյակ վարչական շրջանի ղեկավար է նշանակվել հեղափոխությունից հետո՝ 2018 թվականի հոկտեմբերին՝ Երեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարության կողմից, իսկ այս տարվա փետրվարի 18-ին նա հայտարարեց աշխատանքից ազատվելու դիմում ներկայացնելու մասին։
Լրատվամիջոցներից մեկում հայտնվել էր հրապարակում, որում նշված էր, որ Բաբայանը Աջափնյակ համայնքի ճանաչված բնակիչներից մեկին՝ «Կարգին շինանյութի» կամ «Ջերմուկի Նորո» անուններով հայտնի գործարարի հարազատներին 17-րդ թաղամասում երեք առանձնատուն կառուցելու հնարավորություն է տվել՝ առանց թույլտվության։

Экс-глава ереванского района Ачапняк попал в поле зрения правоохранителей 02/18/2020   17:51  |  Лента новостей
В Полиции Армении готовятся материалы в связи с деятельностью бывшего главы ереванского района Ачапняк Геворка Бабаяна. Об этом “Фактинфо” сообщили в пресс-службе Полиции Армении.
“Из мэрии Еревана поступило заявление, в отделе Полиции Маштоца готовятся материалы”, - заявили в ведомстве.
В ответ на вопрос о том, в связи с какими нарушениями поступило обращение,  в Полиции отметили, что иные подробности не подлежат разглашению.
Напомним, мэр Еревана Айк Марутян назначил Геворка Бабаяна руководителем ереванского административного района Ачапняк в октябре 2018 года. Накануне, 18 февраля, Бабаян заявил об уходе с поста руководителя района Ачапняк.
В одном из СМИ появилась публикация, в которой сообщалось, что Бабаян предоставил одному родственникам известного предпринимателя возможность построить три особняка в 17-ом квартале без разрешения.