Հրայր Թովմասյանի և Նորայր Փանոսյանի գործով նախաքննությունն ավարտվել է 02/18/2020   17:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի և իր սանիկի՝ Նորայր Փանոսյանի քրեական գործով նախաքննությունն ավարտվել է։ Այս մասին « Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեց ՀՔԾ մամուլի քարտուղար Մարինա Օհանջանյանը։
«Վարույթն իրականացնող մարմինը Հրայր Թովմասյանի և Նորայր Փանոսյանի վերաբերյալ քրեական գործով ձեռք բերված ապացույցները բավարար է համարել` գործով մեղադրական եզրակացություն կազմելու և դատարան ուղարկելու համար, որի մասին հայտնվել է տուժողներին, մեղադրյալներին, նրանց պաշտպաններին, և գործի նյութերը տրամադրվել են նրանց` ծանոթանալու համար»,- նշեց Օհանջանյանը։
15:39 11/02/2020  |  Դատական ռեպորտաժներՆորայր Փանոսյանն ազատ է արձակվել
14:46 11/02/2020  |  Դատական ռեպորտաժներԴատարանը հեռացավ խորհրդակցական սենյակ
13:27 11/02/2020  |  Դատական ռեպորտաժներՎերաքննիչ դատարանում քննարկվում է Նորայր Փանոսյանի խափանման միջոցը փոխելու հարցը
18:42 07/02/2020  |  Դատական ռեպորտաժներԴատարանը հետաձգեց Նորայր Փանոսյանի խափանման միջոցի հարցով դատական նիստը, այն կշարունակվի փետրվարի 11-ին
21:08 03/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆորայր Փանոսյանին կալանավորելու որոշման դեմ բողոքի քննությունը նշանակվել է փետրվարի 7-ին

Завершено следствие по делу в отношении Грайра Товмасяна и его крестника 02/18/2020   18:07  |  Лента новостей
Предварительное следствие по уголовному делу в отношении председателя Конституционного суда Армении Грайра Товмасяна и его крестника Норайра Паносяна завершено. Об этом в ответ на запрос "ФактИнфо" сообщила пресс-секретарь Специальной следствненой службы Армении Марина Оганджанян.
“Орган, осуществляющий производство, посчитал добытые по делу в отношении Грайра Товмасяна и Норайра Паносяна доказательства достаточными для составления обвинительного заключения и отправки дела в суд, о чем были поставлены в известность потерпевшие, обвиняемые, их адвокаты. Им были предоставлены материалы дела для ознакомления”, - сообщила Оганджанян.
Напомним, Грайру Товмасяну было предъявлено обвинение по статье 308("Злоупотребление должностными полномочиями") Уголовного кодекса РА.
А Норайру Паносяну инкриминируют часть 2 статьи 308 ("Злоупотребление должностными полномочиями, повлекшие по неосторожности тяжкие последствия") Уголовного кодекса Армении.