Վարչապետ Փաշինյանը հանդիպել է Հայաստանում ԵԱՀԿ անդամ երկրների հավատարմագրված դեսպանների հետ 02/12/2020   13:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարությունում հանդիպել է Հայաստանում ԵԱՀԿ անդամ երկրների հավատարմագրված դեսպանների հետ:  Այս մասին հայտնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում վարչապետը մանրամասն անդրադարձել է Սահմանադրական դատարանի շուրջ առկա իրավիճակին,  Սահմանադրության փոփոխությունների առաջիկա հանրաքվեին, այն անցկացնելու հանգամանքներին:
Նիկոլ Փաշինյանը խոսել է նաև ՀՀ կառավարության բարեփոխումների լայն օրակարգի, մեր երկրում տեղի ունեցող ժողովրդավարական փոփոխությունների, կառավարության հակակոռուպցիոն քաղաքականության մասին:
Կառավարության ղեկավարը պատասխանել է նաև դեսպաններին հետաքրքրող տարբեր հարցերի:
13:49 12/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն աշխատանքային այցով կմեկնի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն
12:13 12/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը հաստատել է սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի կազմը

Пашинян представил послам стран ОБСЕ ситуацию вокруг Конституционного суда 02/12/2020   15:11  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян встретился в правительстве с аккредитованными в Армении послами стран-членов ОБСЕ.
Как сообщает пресс-служба главы правительства Армении, в ходе встречи премьер-министр подробно коснулся ситуации вокруг Конституционного суда, предстоящего референдума по конституционным изменениям и подробностей его проведения.
Никол Пашинян поговорил также о широкой повестке реформ правительства Армении, происходящих в нашей стране демократических изменениях, антикоррупционной политике правительства.