Լարսը փակ է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար 02/10/2020   10:22  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 10-ին՝ ժամը 09:50-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Կոտայքի մարզի ավտոճանապարհին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Սարավան-«Զանգեր» հատվածում և Չայնիի ոլորաններում բուք է:
Գորիս-Սիսիան ավտոճանապարհին մառախուղ է:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ռուսական կողմում կա կուտակված 838 տրանսպորտային միջոց՝  720 բեռնատար և 118 մարդատար ավտոմեքենա:

Туман, метель, гололед: в МЧС рассказали о ситуации на автомагистралях в Армении и Военно-грузинской дороге 02/10/2020   10:28  |  Информационная платформа
Перевал Варденяц  закрыт для проезда автомобилей, сообщает МЧС Армении, приводя данные на 09:50 10 февраля.
Затруднено движение транспорта на трассе Сотк-Карвачар.
На дорогах в Котайкской области образовался гололед.
В районе дороги “Сараван-“Зангер” и серпантине, более известном, как “Чайный’, наблюдается метель.
Трассу Горис-Сисиан накрыло туманом.
Согласно полученным данным из департамента автомобильных дорог Министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии автотрасса Степанцминда-Ларс закрыта для проезда всех видов транспорта. Согласно информации, поступившей из Центра кризисного управления Северной Осетии МЧС РФ, на КПП "Верхний Ларс" с российской стороны скопилось около 838 транспортных средств – 720 грузовиков и 118 пассажирских автомобилей.