Սպանություն Վանաձորում. ձերբակալվել է 20-ամյա երիտասարդ 02/06/2020   13:47  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում քննություն է տարվում՝ պարզելու Վանաձոր քաղաքի 57-ամյա բնակչի սպանության հանգամանքները: Մեկ անձ ձերբակալվել է: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
2020 թվականի փետրվարի 5-ին՝ ժամը 14։10-ին, Վանաձոր քաղաքի բնակչուհին Վանաձորի Բազումի բաժնում հաղորդում է տվել այն մասին, որ նույն օրը՝ ժամը 14։00-ի սահմաններում, Վանաձոր քաղաքի Բուլղարական 2-րդ ավան թաղամասում գտնվող տնակում հայտնաբերել է ամուսնու դին՝ բռնության հետքերով։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով: 57-ամյա տղամարդը ճանաչվել է տուժող:
Նախնական տվյալներով՝ տուժողը կյանքի հետ անհամատեղելի վնասվածքներն ստացել է իր տանը՝ նույն թաղամասի բնակչի հետ տեղի ունեցած վիճաբանության ընթացքում:
Վերջինս, ով Վանաձոր քաղաքի բնակիչ է՝ ծնված 2000թ., ձերբակալվել է՝ 57-ամյա տղամարդուն սպանելու կասկածանքով:
Նախաքննության ընթացքում կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, հարցաքննվել են մի շարք վկաներ, կատարվել է առերես հարցաքննություն, նշանակվել են դատաբժշկական, դատահետքաբանական փորձաքննություններ, վերցվել նմուշներ, հանձնարարություններ են տրվել հետաքննության մարմնին:
17:24 05/02/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԿնոջ հեռանալուց մեկ շաբաթ անց հայտնաբերվել է ամուսնու դին՝ վնասվածքներով
15:34 09/01/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՊաշտպանը կբողոքարկի 16-ամյա աղջկա սպանության մեջ մեղադրվող երիտասարդի կալանավորելու որոշումը
16:21 08/01/2020  |  Քրեական խրոնիկոն16-ամյա աղջկա սպանության մեջ կասկածվող երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել
12:20 08/01/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել է 26-ամյա կնոջ նկատմամբ սպանության փորձ կատարելու դեպքը. մեղադրանք է առաջադրվել վերջինիս նախկին ամուսնուն
14:30 07/01/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԿասկածյալի մոտ հայտնաբերվել է սպանված 16-ամյա աղջկա պլանշետը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
17:18 06/01/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները թարմ հետքերով բացահայտեցին 16-ամյա աղջկա սպանության դեպքը
12:05 06/01/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԵրևանում 16-ամյա աղջկա են սպանել. Հարուցվել է քրեական գործ
16:02 30/12/2019Սպիտակում 41-ամյա տղամարդու՝ առանձին դաժանությամբ սպանության գործով մեղադրանք է առաջադրվել չորս անձի. երեք մեղադրյալի մասով նախաքննությունն ավարտվել է

20-летний парень задержан по подозрению в убийстве 57-летнего мужчины в Ванадзоре 02/06/2020   14:15  |  Криминальная хроника
Следственное управление СК Армении по Лорийской области расследует обстоятельства убийства 57-летнего жителя города Ванадзора; один человек задержан. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении
5-го февраля 2020 года в 14:10 жительница Ванадзора сообщила в отдел Базума о том, что в тот же день, примерно в 14:00, в одной из расположенных во втором болгарском квартале города времянок обнаружила тело своего мужа со следами насилия.
По данному факту в следственном управлении СК РА по Лорийской области возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104(“Убийство”) УК Армении. 57-летний мужчина признан потерпевшим.
По предварительным данным, потерпевший получил несовместимые с жизнью ранения в своем доме во время ссоры с жителем того же квартала.
Последний, который является жителем Ванадзора 200 года рождения, задержан по подозрению в убийстве 57-летнего мужчины.
В ходе предварительного следствия был произведен осмотр места происшествия, допрошен ряд свидетелей, проведена очная ставка, назначены судебно-медицинская, судебно-трасологическая экспертизы, взяты образцы, даны поручения органу дознания.Следствие продолжается.