Արմեն Դանիելյանը մերժեց ինքնաբացարկի միջնորդությունը 02/03/2020   10:09  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Արմեն Դանիելյանի նախագահությամբ, մերժեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների ներկայացրած՝ դատավորին ինքնաբացարկ հայտնելու մասին միջնորդությունը:
Նշենք, որ Վերաքննիչ քրեական դատարանում քննարկվում է «Մարտի 1»-ի մայր գործով բոլոր նյութերը ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպաններին տրամադրելու որոշման դեմ դատախազության ներկայացրած բողոքը։ Նախորդ դատական նստին պաշտպանները Արմեն Դանիելյանին ինքնաբացարկ հայտնելու մասին միջնորդություն էին ներկայացրել:
Հիշեցնենք, որ Արմեն Դանիելյանը այն դատավորն է,որը բեկանել էր Երևանի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի՝ Ռոբերտ Քոչարյանին 2019թ. մայիսի 18-ին ազատ արձակելու և մայիսի 20-ին Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով գործի վարույթը կասեցնելու և ՍԴ ուղարկելու մասին որոշումները։

Судья Армен Даниелян отказался брать самоотвод при рассмотрении жалобы по делу "1 марта" 02/03/2020 10:18 | Суд по делу второго президента РА
Апелляционный уголовный суд Армении под председательством судьи Армена Даниеляна отклонил ходатайство защиты второго президента Армении Роберта Кочаряна об отводе судьи.
Отметим, что на прошлой неделе Апелляционный суд приступил к рассмотрению жалобы Прокуратуры на решение суда о предоставлении адвокатам Роберта Кочаряна всех материалов дела “1 марта”. На предыдущем заседании суд защита Кочаряна выступила с ходатайством об отводе судьи Армена Даниеляна