Ռոբերտ Քոչարյանին կալանավորելու մասին որոշումը Արմեն Դանիելյանի փոխարեն այլ դատավո՞ր է կայացրել. Փաստաբանի անակնկալ բացահայտումը` դատարանում 01/31/2020   10:12  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբաններն այսօր հայտարարել են Քոչարյանին կալանավորելու գործով կատարված ենթադրյալ կեղծիքի մասին: Մասնավորապես` Հ.Խոդոյանը նշել է, որ կասկածներ ունեն, որ Ռ.Քոչարյանին կալանավորելու մասին որոշումը կայացնելիս վերաքննիչ դատարանի դատավոր Արմեն Դանիելյանը խորհրդակցել է այլ դատավորի հետ, կամ ընդհանրապես այլ դատավոր է այն հեղինակել: Ընդ որում հնչեց նույն դատարանի դատավոր Ռուբիկ Մխիթարյանի անունը:
«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ` այս մասին փաստաբանը հայտարարել է վերաքննիչ դատարանում` «Մարտի 1»-ի գործով նյութերը Քոչարյանի փաստաբաններին տրամադրելու գործով դատական նիստում, որը կրկին քննվում է դատավոր Արմեն Դանիելյանի նախագահությամբ:

Решение об аресте Кочаряна написал другой судья вместо Даниеляна?Защита сделала неожиданное заявление в суде 01/31/2020   10:40  |  Суд по делу второго президента РА
Защита второго президента Армении Роберта Кочаряна сегодня заявила о совершенном при вынесении решения об аресте экс-президента предполагаемом подлоге.
В частности, адвокат Ованнес Худоян отметил, что у него есть подозрения, что при вынесении решения о заключении Роберта Кочаряна под стражу судья Апелляционного уголовного суда Армен Даниелян совещался с другим судьей или вообще постановление писал другой судья. Причем прозвучало имя судьи того же суда Рубика Мхитаряна.
Как передает корреспондент “ФактИнфо”, об этом адвокат заявил в ходе заседания Апелляционного суда по жалобе на решение о предоставлении адвокатам Кочаряна всех материалов дела “1 марта”, которая рассматривается под председательством судьи Армена Даниеляна.