49 երթուղին սպասարկող ընկերությունը հրաժարվել է աշխատելուց 01/31/2020   15:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի ներհամայնքային միկրոավտոբուսային հ.49 երթուղին սպասարկող ընկերության կողմից երթուղու սպասարկումից հրաժարվելու պատճառով ս.թ. փետրվարի 1-ից կդադարեցվի միկրոավտոբուսային հ.49 երթուղու գործունեությունը: Այս մասին հայտնում են քաղաքապետարանից՝ չմանրամասնելով պատճառները։
Նշված երթուղուց օգտվող քաղաքացիների տրանսպորտային սպասարկումն ապահովելու նապատակով ժամանակավորապես, փորձնական կարգով, երթուղին կսպասարկվի «Բասլենդ» ՍՊԸ-ին պատկանող «ՄԱՆ» մակնիշի (2 հատ) և «Մերսեդես Բենց» մակնիշի (1 հատ) ավտոբուսներով:
«Տարվում են նաև աշխատանքներ՝ առաջիկայում երթուղին համալրելու ուղղությամբ: Սկզբնական շրջանում պատճառվող անհարմարությունների համար հայցում ենք մեր համաքաղաքացիների ներողամտությունը»,-նշում են քաղաքապետարանից։
01:12 27/12/2019  |  ՄեկնաբանությունԳլխավոր հրապարակի ամանորյա ձևավորման հոլանդական մոտիվները
17:32 25/12/2019Երևանի տրանսպորտային նոր համակարգի ավտոբուսների համար կարող է մրցույթ հայտարարվել
13:11 16/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեւանի քաղաքապետարանին առընթեր ստեղծվում է նոր ՊՈԱԿ. Հայտնի է ղեկավարի անունը
12:41 16/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանի քաղաքապետարանը Մարտի 1-ի զոհերի հուշահամալիրի կառուցման համար հատկացրեց 2մլն
15:25 06/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանը պատրաստվում է Ամանորին. միջգերատեսչական քննարկում՝ քաղաքապետարանում
23:49 28/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀետո կտեսնենք` այդ «Ալեքս ընդ հոլդինգ»-ը ինչ-որ տենդեր շահե՞լ է, թե ոչ կամ հարկային պարտավորություններն ինչպե՞ս է կատարել .Վարուժան Հոկտանյան
15:20 28/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍամվել Ալեքսանյանը քաղաքապետարանին կամազ նվիրել է
13:08 25/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանի քաղաքապետարանը սկսել է 20 վերելակների փոխարինման գործընթացը
12:30 26/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ և վրաց մտավորականները կրկին հավաքվել են Թումանյանի տանը. երբեմնի բարի ավանդույթը վերականգնված է
17:46 21/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՇենքերին արևային համակարգերի տեղադրման ծրագիրը կիրականացվի բնակիչների մասնակցությամբ

Обслуживающая маршрут №49 в Ереване компания отказалась от работы 01/31/2020 16:45 | Информационная платформа
Обслуживающая микроавтобусный маршрут №49 в Ереване компания отказалась от обслуживания указанного маршрута, из-за чего с 1 января текущего года будет прекращено функционирование данного маршрута№49. Об этом сообщают из мэрии Еревана, не представляя подробностей.
С целью транспортного обслуживания пользующихся маршрутом граждан временно, в экспериментальном порядке, маршрут будут обслуживать принадлежащие компании “Басленд” два автобуса марки “Ман” (2 шт) и один автобус марки "Мерседес".
“Ведется также работа над пополнением маршрута в ближайшем будущем. В связи с причиняемыми в начальный период неудобствами приносим извинения нашим согражданам”, – заявили в мэрии.