Գործադիր իշխանության ղեկավարի գործողություններում առերեւույթ առկա է սահմանադրական կարգի տապալման հանցակազմ. հայտարարություն 01/30/2020   09:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գործադիր իշխանության ղեկավարի գործողություններում առերեւույթ առկա է սահմանադրական կարգի տապալման և սահմանադրական դատարանի յուրացման առերևույթ հանցակազմ:
ՀՀ ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի փաստաբանը արձագանքել է երկրի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ֆեյսբուքյան գրառմանը, որով նա անձամբ էր տարածել ՀՀ ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանին վերաբերյալ Հանրային հեռուստաընկերության պատրաստած հակաքարոզչական տեսանյութը` գրելով, թե Հ.Թովմասյանը չի կարող լինել ՍԴ նախագահ. «Հրայր Թովմասյանը չի կարող լինել ՍԴ նախագահ եւ որեւէ կապ ունենալ ՍԴ-ի հետ»:
«Փաստորեն գործադիր իշխանության ղեկավարը նույնիսկ չփորձեց թաքցնել իր ուղղակի առնչությունը հանրային հեռուստաընկերության կողմից տարածված խայտառակ նյութին։
Սահմանադական սկզբունքների խախտման, հիմնարար իրավունքների կոպիտ և ցինիկ ոտնահարման մասին խոսելն այլևս ավելորդ է։
Գործ ունենք սահմանադրական կարգի տապալման և սահմանադրական դատարանի յուրացման առերևույթ հանցակազմի հետ», - գրել է Ա.Մակինյանը։
09:12 30/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵրկրի վարչապետը ընդդեմ ՍԴ նախագահի. սոցցանցով պահանջել է ՍԴ նախագահի հրաժարականը
23:52 28/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԻնքս ինձ չեմ հարգի, եթե հետնահանջ կատարեմ. Հրայր Թովմասյան
23:31 28/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊանյատներո՞վ ենք խոսում, մենք եկել ենք իշխանության, ապեր, պիտի գնա՞ս». Հրայր Թովմասյան
10:59 28/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկական բանակը մեր ժողովրդի պայքարի և միասնական ջանքերի արդյունքն է․ Հրայր Թովմասյանի շնորհավորական ուղերձը

Адвокат Товмасяна заявил о наличии видимых признаков свержения конституционного строя в действиях Пашиняна 01/30/2020   10:07  |  Лента новостей
Защита председателя Конституционного суда Армении указала на наличие признаков состава преступления в действиях премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
Такое заявление сделал адвокат Амрам Макинян, комментируя запись премьер-министра Армении Никола Пашиняна в соцсети Facebook.
В частности, глава правительства Армении поделился репортажем о председателе КС Грайре Товмасяна, который подготовил Общественный телеканал Армении.
"Г. Товмасян не может быть председателем Конституционного суда и иметь какое-то отношение к КС", - подписал видеоматериал Пашинян.
На эту запись отреагировал адвокат Твомасяна.
"Фактически глава исполнительной власти даже не попытался скрыть свою прямую причастность к позорному материалу, распространенному Общественным телеканалом. Излишне уже говорить о нарушении конституционного принципа, грубом и циничном попрании основополагающих прав. Мы имеем дело с видимым составом преступления – свержением конституционного строя и узурпацией Конституционного суда", - написал адвокат Амрам Макинян на своей странице в соцсети Facebook.