20-ամյա զինծառայող է զոհվել 01/30/2020   16:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 30-ին՝ ժամը 13:15-ի սահմանում, ՊԲ կենտրոնական ենթակայությամբ գործող զորամասերից մեկում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000թ. ծնված Վահրամ Մկրտիչի Ավագյանը:
14:34 26/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը հրաժարվեց հանդիպել սպանված զինծառայողի հարազատների հետ
14:06 26/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍպանված զինծառայողի հարազատները նստացույց են անում
13:49 26/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍպանված զինծառայող Ա.Աջամյանից և վիրավորում ստացած Դ. Մելիքբեկյանից բացի մարտական դիրքում եղել են ևս 5 զինծառայող
13:33 26/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍպանված զինծառայողի հարազատները պահանջում են հանդիպում վարչապետի հետ
09:56 03/12/2019  |  ՄամուլԱրթուրը կրակել է Դավիթի վրա ու կարծելով, թե նա մահացավ, իր վրա է կրակել ու ինքնասպան եղել․ մանրամասներ
15:39 02/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄարտական դիրքում զինվորն սպանվել է իր իսկ ծննդյան օրը
15:17 02/12/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԻնչ է տեղի ունեցել մարտական դիրքում. զինվորի մահվան դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել սպանության հատկանիշներով

20-летний военнослужащий погиб в Арцахе 01/30/2020   16:22  |  Лента новостей
Военнослужащий погиб в Арцахе при пока не выясненных обстоятельствах. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
“30 января в районе 13:15 в одной из воинских частей, действующих под центральным подчинением Армии обороны, при пока не выясненных обстоятельствах смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий АО Ваграм Мкртычевич Авагян(2000 г.р.)”, - говорится в сообщении.
“Министерство обороны Республики Арцах разделяет боль тяжелой утраты и выражает свою поддержку семье, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего”, - говорится в сообщении.