Երևանում կրակոցներ արձակած անձանց ինքնությունը պարզվել է 01/29/2020   11:40  |  Քրեական խրոնիկոն
Ոստիկանությունը պարզել է հունվարի 28-ին Երևանում կրակոցներ արձակած անձանց ինքնությունը։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից։
Նրանց փոխանցմամբ՝ ձեռնարկվում են միջոցառումներ վերջիններիս և զենքերը հայտնաբերելու ինքնությամբ։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ հունվարի 28-ին՝ ժամը 22.00-ի սահմաններում ոստիկանությունն ահազանգ է ստացել, որ Արարատյան 2-րդ զանգվածի շենքերի մոտ կրակոցներ են հնչել։ Ոստիկանությունից հայտնեցին, որ դեպքի վայրում հայտնաբերվել են տարբեր տրամաչափերի պարկուճներ, փամփուշտներ և առանց պահեստատուփի գազային ատրճանակ։ Այս պահին վիրավորների մասին տեղեկատվություն Ոստիկանությունը չունի։

Стрельба прогремела в одном из спальных районов Еревана 01/29/2020   11:56  |  Криминальная хроника
Стрельба произошла накануне в одном из спальных районов Еревана. Личности стрелявших установлены. Об этом “Фактинфо” сообщили в пресс-службе Полиции Армении.
В ведомстве заявили, что предпринимаются меры по их розыску, а также обнаружению оружия.
Ранее сообщалось, что 28 января в р айоне 22:00 в Полицию Армении поступило сообщение о том, что близ одного из зданий, расположенных в Араратском 2-ом массиве, раздались выстрелы. В Полиции сообщили, что на месте происшествия обнаружены гильзы от патронов разных калибров, патроны и газовый пистолет без магазина. Информацией о раненых к этому моменту Полиция не располагает.