Հայկական բանակը մեր ժողովրդի պայքարի և միասնական ջանքերի արդյունքն է․ Հրայր Թովմասյանի շնորհավորական ուղերձը 01/28/2020   10:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայկական բանակի կազմավորման 28-րդ տարեդարձի կապակցությամբ։
Ուղերձը ներկայացնում ենք ստորև․
Շնորհավորում եմ բոլորիս Հայոց բանակի օրվա կապակցությամբ։ Այս խորհրդանշական օրը ոչ միայն լավ առիթ է ևս մեկ անգամ երախտիքի խոսք ասելու և շնորհավորելու մեր բոլոր զինծառայողներին՝ զինվորներին, սպաներին և գեներալներին, այլև վերհիշելու Արցախյան գոյամարտի, Հայաստանի սահմանների պաշտպանության, մեր երկրի անկախության և ազատության համար պայքարի ողջ փառահեղ տարեգրությունը, որի ամեն մի դրվագը հպարտության և հերոսության յուրօրինակ դրսևորում է։
Հայկական բանակը մեր ժողովրդի պայքարի և միասնական ջանքերի արդյունքն է, որի ամեն մի նոր հաջողության մեջ ամփոփված են մեր համազգային իղձերը, ժողովրդավար և օրենքի գերակայության երկիր ունենալու ձգտումները:
Այս օրը տոն է դարձել մեր ժողովրդի զավակների կյանքի գնով։ Հավերժ փառք Հայրենիքի պաշտպանության ընթացքում իրենց կյանքը նվիրաբերած մեր ժողովրդի քաջարի զավակներին։
Այս օրը տոն է մեր երկրի սահմաններն անառիկ պահող մեր զինվորների ու սպաների շնորհիվ: Ուժ և խաղաղ ծառայություն եմ մաղթում մեր բոլոր զինծառայողներին։
Աստված ձեզ պահապան, տղե՛րք»։
17:57 26/01/2020  |  ՄեկնաբանությունԿյանքը գրիչա. մի օր ձեռքդա, մի օր՝ էլ... Արմեն Աշոտյան
22:36 25/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեւան հասնեմ՝ Հրայր Թովմասյանի ակնկալած օբյեկտիվ, արժանահավատ փաստը կհրապարակեմ . Փաշինյան

Грайр Товмасян: Армянская армия - результат борьбы и консолидированных усилий нашего народа 01/28/2020   11:53  |  Лента новостей
Председатель Конституционного суда Республики Армения Грайр Товмасян направил поздравительное послание по случаю отмечаемого 28 января Дня Армянской Армии.
“Этот знаменательный день – это не только хороший повод еще раз выразить слова благодарности и поздравить всех наших военнослужащих – солдат, офицеров и генералов, но и вспомнить всю славную летопись Арцахской освободительной войны, защиты границ Армении, борьбы за независимость и свободу нашей страны, каждый из эпизодов которой является уникальным проявлением гордости и героизма”, - говорится в послании, которое приводит пресс-служба КС.
Товмасян отметил, что Армянская армия является результатом борьбы и консолидированных усилий нашего народа, в каждом новом успехе которого суммированы наши общенациональные чаяния, стремление иметь демократическую страну верховенства закона.
“Этот день стал праздником ценой жизни сынов нашего народа. Вечная слава отважным сынам нашего народа, посвятившим свою жизнь защите Родины.Этот день – праздник благодаря нашим солдатам и офицерам, обеспечивающим неприступность наших границ. Желаю сил и мирной службы всем нашим военнослужащим.