Պայքարը Նիկոլի եւ Սահմանադրության միջեւ է. Դավիթ Հարությունյան NEWS.am 01/27/2020   16:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մտահոգ է, որ Սահմանադրական դատարանը կարող է բռնել Սահմանադրության կողմը: Այս մասին այսօր՝ հունվարի 27-ին, NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանը։
Նա շեշտեց, որ այսօր պայքարը ոչ թե Նիկոլ Փաշինյանի եւ ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի միջեւ է, այլ պայքարը Նիկոլ Փաշինյանի եւ Սահմանադրության միջեւ է. «Ուղղակի Նիկոլը մտահոգ է, որ Սահմանադրական դատարանը կարող է բռնել Սահմանադրության կողմը»։
Հարությունյանի խոսքով՝ երկրի պետականությունը կվերանա այն պահին, երբ Սահմանադրական դատարանը որոշի, որ Նիկոլ Փաշինյանը վեր է Սահմանադրությունից:
10:33 27/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆպատակը ՍԴ այլ անդամների վրա ճնշում գործադրելն է՝ անպարկեշտ առաջարկն ընդունելու համար. Դավիթ Հարությունյան

Давид Арутюнян: сегодня борьба идет между Николом Пашиняном и Конституцией( NEWS.am) 01/27/2020 16:46 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян обеспокоен тем, что Конституционный суд может принять сторону Конституции. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заявил бывший министр юстиции Давид Арутюнян.
Он также подчеркнул, что сегодня борьба идет не между премьер-министром Армении Николом Пашиняном и председателем Конституционного суда Грайром Товмасяном, а между Николом Пашиняном и Конституцией.
По словам Арутюняна, государственность страны исчезнет тогда, когда Конституционный суд решит, что Никол Пашинян выше Конституции.