Դեբեդ գետը վարարում է, Հայաստանը՝ փոքրանում. Դեբեդի հայկական, անպաշտպան ափը և ժայռաբեկորներով ամրացված վրացական ափը
05/17/2022 12:42
Լարված վիճակ Աբովյան փողոցում. ոստիկաններն առանց պահանջ ներկայացնելու ուղղակի բերման են ենթարկում խաղաղ ակցիայի մասնակիցներին (տեսանյութ)
05/17/2022 12:39
Զբոսաշրջության նպատակով Հայաստան ներմուծված ավտոբուսները սպասարկում են ոստիկաններին և ապահովվում նրանց տեղաշարժը Երևանի փողոցներում.Էդգար Ղազարյան
Վերաքննիչ դատարանի մոտ իրավիճակը լարված է․ զոհված զինծառայողների հարազատները դատախազից բացատրություն են պահանջում (տեսանյութ)
Արսեն Բաբայանի գործով երբևէ կայացվելիք որևէ մեղադրական դատական ակտ այսօր դարձավ ապօրինի. Վարոսյան 01/27/2020 14:29 | Մեկնաբանություն
Արսեն Բաբայանի գործով երբևէ կայացվելիք որևէ մեղադրական դատական ակտ այսօր դարձավ ապօրինի, քաղաքական հետապնդման դրսևորում, շանս չունի «կենդանի» մնալու Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում։ Ֆեյսբուքում նման գրառմամբ է հանդես եկել փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը։
«Շնորհավորում եմ Արսեն Բաբայանին, ինչպես նաև այդ գործով մյուս (նաև ենթադրյալ) մեղադրյալներին»,- գրել է նա։
- 05/17/2022 12:39 Զբոսաշրջության նպատակով Հայաստան ներմուծված ավտոբուսները սպասարկում են ոստիկաններին և ապահովվում նրանց տեղաշարժը Երևանի փողոցներում.Էդգար Ղազարյան

Любой обвинительный судебный акт по делу Арсена Бабаяна сегодня стал незаконным - адвокат 01/27/2020   16:20  |  Комментарий
Адвокат Ерванд Варосян, представляющий интересы бывшего заместителя руководителя аппарата Национального Собрания Армении Арсена Бабаяна, отреагировал на заявления премьер-министра Армении Николом Пашиняном в ходе его сегодняшнего прямого эфира.
“Любой обвинительный судебный акт, который будет вынесен по делу Арсена Бабаяна, сегодня стал незаконным, проявлением политического преследования, не имеет шансов "остаться в живых" в Европейском суде по правам человек”, - написал адвокат Ерванд Варосян.
Адвокат поздравил Арсена Бабаяна, а также других (также предполагаемых) обвиняемых по делу.
Отметим, немногим ранее премьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе прямого включения со своей странице в Facebook, комментируя ситуацию вокруг главы КС РА, заявил, что “было возбуждено уголовное дело, и произошло самое важное разоблачение: доказанное, неопровержимое, аргументированное. Если в случае с другими делами можем говорить о презумпции невиновности, то в данном случае существует неопровержимый факт, что  выборы главы КС в Национальном Собрании были проведены с фальсификациями. Глава КС Армении был избран с помощью фальсификаций”.
Заявление Пашиняна прокомментировал и Арсен Бабаян.
“Руководитель политической силы, принимающей законы с позорными фальсификациями, уже в третий раз (с каждым разом все более грубо) нарушает мою презумпцию невиновности, защищенную Конституцией”.