Ամբողջ ինֆորմացիային՝ դետալներով հանդերձ, տիրապետում է 3 հոգի. Փաշինյան 01/27/2020   13:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պնդում է Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը ներքաշվել է «հիբրիդային» հեղաշրջման տրամաբանության մեջ։
«Կարծում եմ պետք է հետաքննվի, որ այդքան գնացել-եկել են տարբեր տեղեր, ի՞նչ նպատակով են գնացել, ում հետ են հանդիպել, որովհետև կարող է պարզվի, որ սա ՀՀ ազգային անվտանգության շահերի հետ կապված խնդիր է»,-այս մասին այսօր ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Վարչապետի խոսքով, երբ իշխանությունը սկզբունքային է եղել ու գնացել տեղեկությունների հետևից, որոշ մարդիկ սկսել են գործել իշխանության դեմ, քաղաքական բնույթի հայտարարություններ են արել. «Երբ կոռուպցիոն բնույթի գործեր են բացահայտվել, սկսել են պաշտպանվել, բնականաբար»։
Փաշինյանը նշեց, որ ամբողջ ինֆորմացիային՝ դետալներով հանդերձ, տիրապետում է 3 հոգի, որոնցից 2-ը ոչ միայն ընդդիմադիր են, այլև գործող իշխանության և իր հանդեպ հանդես են գալիս թշնամական դիրքերից։
«Որովհետև իրենց հետ կապված հարցեր կան, էլի նույնն է։ Երբ հարց է եղել, ես սկզբունքային եմ եղել ու ասել, որ չպատասխանված հարցեր պետք է չլինեն։ Ասել եմ պետք է քննվեն, ով ուզում է լինի, վերջում եթե չհաստատվի՝ ավելի լավ։ Մարդիկ իրենց կաշին փրկելու համար՝ 3-ից 2-ը, ամեն ինչի կդիմեն ու դիմում են։ Այն ամենի մասին, որ ես ակնարկներով խոսում էի Կապանում տեղի ունեցած ասուլիս ժամանակ՝ երեկ ու այսօր բացահայտ արտահայտվեց ու ապացուցվեց»,-ասաց վարչապետը։
Նա՝ ցուցադրելով, ըստ իր ֆեյսբուքյան գրառման, Հրայր Թովմասյանի իրեն տված գրիչն, ասաց, որ սատանան մանրուքների մեջ է. «Քանի որ ես ի ցույց էի դրել մանրուքը և, ոնց որ թե, ֆոնը լրիվ չէի բացել, այդ մանրուքը երբեմն կարող է ծիծաղելի թվա նաև։ Տեղի ունեցածը դասավորեք այս ընդհանուր շարքի ու տրամաբանության մեջ՝ ամեն ինչ պարզ կլինի ու երևէ հարց չի մնա»։
Փաշինյանը շեշտեց, որ ըստ իրեն՝ կեղծիքների միջոցով ընտրված մարդը իրավունք չունի ՍԴ նախագահ լինել կամ ընդհանրապես ՍԴ-ում լինել. «Եթե նա կեղծիքի միջոցով է ընտրված, ապա դա միշտ օգտագործվելու է, այդ թվում այլ ուժերի կողմից, այլ կեղծարար ուժերի կողմից, այդ ՍԴ-ն դառնալու է այլ կեղծարար ուժերի դաշնակիցը։ Այդ մարդը չի կարող լինել ՍԴ նախագահ և ՍԴ անդամ, ինչպես չի կարող լինել վարչապետ, նախագահ, պատգամավոր»։
12:32 27/01/2020  |  Մեկնաբանություն«Նա նույն Փաշինյանն է երիտասարդ տարիքում, ով իշխանության գալու համար պատրաստ է ցանկացած ստորության». Ղազինյան
09:59 27/01/2020  |  Մեկնաբանություն2020 թվականին ընդհանուր առմամբ նախատեսված է 287.7 միլիարդ դրամի կապիտալ ծախս. Փաշինյան
21:30 26/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը ՍԴ նախագահին մեղադրել է կեղծիք կատարելու մեջ
17:05 26/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը որպես ապացույց հրապարակել է միջոցառման ժամանակ ՍԴ նախագահի փոխանցած գրիչը
15:20 26/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ10 փաստ, որի մասին չի խոսվել
14:52 26/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԾրագրային ուղերձի փոխարեն միմյանց տեղը բերել-չբերելու մասին ակնարկներ. Նորիկյանը` վարչապետի ասուլիսի մասին
13:58 26/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓաստ համար 2. Նիկոլ Փաշինյան
22:36 25/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեւան հասնեմ՝ Հրայր Թովմասյանի ակնկալած օբյեկտիվ, արժանահավատ փաստը կհրապարակեմ . Փաշինյան

Пашинян объяснил, почему Грайр Товмасян не может занимать пост главы КС 01/27/2020   14:45  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении утверждает, что председатель Конституционного суда Армении Грайр Товмасян втянулся в логику гибридного переворота.
“Полагаю, что надо провести расследование по поводу целей их(представители прежней власти - Прим.ред.) многочисленных поездок, выяснить, с кем встречались, потому что может выяснится, что эта проблема, связанная с интересами национальной безопасности”, - сказал Пашинян в прямом эфире со своей страницы в соцсети Facebook.
По словам премьера, когда власть проявляла принципиальность и шла за информацией, то некоторые люди начинали действовать против власти и выступать с политическими заявлениями. "Когда раскрывались дела коррупционного характера, они начинали защищаться, естественно", - указал он.
Пашинян заявил, что этой информацией вместе с деталями владеют трое лиц, но все они сейчас не только занимаются оппозиционной деятельностью, но и открыто враждуют с властью.
"Потому что с ними возникли вопросы. Я был принципиален и говорил, что вопросы не должны оставаться без ответов. Я говорил, что надо провести расследование, кто бы он ни был. Если же ничего не вскроется, то еще лучше. Люди, чтобы спасти свою шкуру, двое из троих, готовы идти на все и уже идут. Сказанное мною на пресс-конференции в Капане, вчера и сегодня получило яркое проявление и подтвердилось", - отметил премьер.
Продемонстрировав в эфире ручку, которую, как он ранее сообщил, ему подарил председатель Конституционного суда Армении Грайр Товмасян, Пашинян заявил, что "дьявол кроется в деталях".
"Поскольку дьявол кроется в мелочах, мне захотелось представить вам деталь. Однако я, похоже,  не раскрыл фона. Эта деталь порой может показаться смешной. Расставьте детали по порядку, и вопросов не будет", - сказал Пашинян, демонстрируя ручку и выразив уверенность в том, что с его оценкой согласен и народ Армении.
По его словам, избранный посредством фальсификаций человек не может пост председателя Конституционного суда или какую-либо иную должность в КС.
"Если он был избран путем фальсификаций, то этим всегда будут пользоваться, в том числе и другие силы, другие фальсификаторы. Этот КС станет союзником других сил, промышляющих фальсификациями. Этот человек не может быть председателем КС и членом КС. Он также не может быть премьер-министром, президентом и депутатом", - сказал Пашинян.