ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի տանը ոչինչ չի հայտնաբերվել. Պաշտպան 01/24/2020   13:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի տան խուզարկությունն ավարտվեց։ Քննիչներն այնտեղ ոչինչ չեն գտել։ «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ Լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՍԴ նախագահի պաշտպան Ամրամ Մակինյանը։
«Փնտրում էին փաստաթղթեր։ Դրանք չէին կարող լինել իրականության մեջ Հրայր Թովմասյանի բնակարանում»,-ասաց Ամրամ Մակինյանը՝ չմանրամասնելով, թե ինչ փաստաթղթեր են փնտրել քննիչները։
Ամրամ Մակինյանը նաև հայտնեց, որ Հրայր Թովմասյանի տանից ոչինչ չի առգրավվել։
Ամրամ Մակինյանը ևս մեկ անգամ նշեց, որ մի քանի անգամ միջնորդել են, որպեսզի բնակարանը խուզարկելու վերաբերյալ որոշումը տրամադրվի Հրայր Թովմասյանին, ինչպես նաև Միհրան Պողոսյանին՝ ծանոթանալու որոշմանը. «Ծանթանալ չի ենթադրում, որ քննիչն ընթերցի մենք լսենք։ Կա դատավարական կարգ։ Փաստաթուղթն օրենքով սահմանված կարգով չի տրամադրվել Հրայր Թովմասյանին և Միհրան Պողոսյանին»,-հավելեց Ամրամ Մակինյանը։
Անդրադառնալով Հրայր Թովմասյանի բնակարանից ֆեյսբուքյան իր էջում տեղադրած տեսանյութին, Ամրամ Մակինյանն ասաց. «Պետք էր այդ տեսանկարահանուն իրականացնել և հանրությանը ցույց տալ, թե ինչպես է իրականացվում ՀՀ ՍԴ նախագահի բնակարանում խուզարկության բուն ընթացքը»,-հավելեց Ամրամ Մակինյանը։

В ходе обыска в доме Грайра Товмасяна ничего не обнаружили - адвокат 01/24/2020   14:02  |  Лента новостей
Обыск в доме председателя Конституционного суда Армении Грайра Товмасяна завершен. Следователи там ничего не обнаружили. Об этом сообщил “ФактИнфо” адвокат главы КС Амрам Макинян.
“Искали документы. Их в действительности не могло быть в квартире Грайра Товмасяна”, - сказал Амрам Макинян, не указав, какие именно документа искали следователи.
Амрам Макинян также сообщил, что из дома Товмасяна ничего не изъяли.
Макинян вновь заявил, что они неоднократно ходатайствовали о предоставлении защите решения о производстве обыска в квартире для ознакомления.
“Ознакомление не означает, что следователь должен его зачитать, а мы должны выслушать. Есть процессуальный порядок. Документ в установленном законом порядке не был предоставлен Грайру Товмасяну и Миграну Погосяну”, - добавил Амрам Макинян.