Ոստիկանությունը չի մեկնաբանում, թե ինչու է կրակոցներ արձակած անձը ոստիկանությունում տեղափոխվում առանց ձեռնաշղթաների (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ) 01/23/2020   17:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Էրեբունի Պլազա բիզնես կենտրոնում կրակոցներ արձակած անձը ոստիկանություն է տեղափոխվել առանց ձեռնաշղթաների։
Yerevan.Today-ի հրապարակած տեսանյութում երեւում է, թե ինչպես են ոստիկանության աշխատակիցներն ավտոմեքենան նստեցնում Էրեբունի Պլազա բիզնես կենտրոնում կրակոցներ արձակած զինված անձին։ Նա առանց ձեռնաշղթաների է։
Ուշագրավ է, որ ոստիկանության պաշտոնական հաղորդագրության մեջ չի օգտագործվում «բերման ենթարկել» արտահայտությունը։ Հաղորդագրության մեջ նշված է , որ «տղամարդը ոստիկանության պետի պաշտոնակատարի ուղեկցությամբ, նրա ծառայողական մեքենայով տեղափոխվել է ոստիկանություն»։
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ոստիկանության լրատվական վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը հրաժարվեց մեկնաբանել, թե ինչու է զինված տղամարդն առանց ձեռնաշղթաների եղել։
Նկատենք, որ ոստիկանությունն անգամ վկաներին է բերման ենթարկում՝ ձեռքերը ոլորելով։ Վերջին նման տեսանյութը տարածվել էր դեկտեմբերի 24-ին, երբ ոստիկանները բերման էին ենթարկել ԵՊՀ ուսանողական խորհրդի նախագահ Դավիթ Ափոյանին, որը քրեական գործով անցնում էր որպես վկա։ Նա եղել է ձեռնաշղթաներով։ Ավելի վաղ Արթուր Դանիելյանն էր

В Полиции не комментируют, почему открывшего стрельбу в ереванском бизнес-центре мужчину доставили без наручников 01/23/2020 18:03 | Лента новостей
Мужчина, открывший стрельбу в бизнес-центре “Эребуни-плаза”, был доставлен в Полицию без наручников.
На видео, опубликованном Yerevan.Today, видно, как сотрудники Полиции усадили предполагаемого стрелка в машину; он был без наручников.
Примечательно, что в официальном релизе Полиции не употребляется словосочетание “подвергнут приводу”. В заявлении указано, что “мужчина в сопровождении и.о. главы Полиции на его служебном автомобиле доставлен в Полицию”.
Начальник Управления информации и по связям с общественностью Полиции Армении Ашот Агаронян в беседе с “ФактИнфо” отказался от комментариев по этому поводу.
Отметим, что Полиция даже свидетелей подвергает приводу с участием сотрудников в масках. В декабре появилось видео привода председателя студенческого совета Ереванского государственного университета Давида Апояна, который проходил по уголовному делу как свидетель; он был в наручниках.