Կնոջը հակի թելով ամուսինը խեղդամահ է արել ապա՝ որպես ինքնասպանություն ներկայացրել 01/23/2020   12:52  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՔԿ Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում քննություն է տարվում՝ 30-ամյա կնոջ սպանության բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
2020թ. հունվարի 22-ին՝ ժամը 17.30-ին, Տավուշի մարզի բնակչից ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ տանը հայտնաբերել է իր կնոջը՝ կախված վիճակում՝ միաժամանակ հայտարարելով, որ կինն ինքնասպան է եղել:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը, որտեղ հայտնաբերել է 1990թ. ծնված տանտիրուհու դին՝ իրենց տան ննջասենյակի մանկական օրորոցից պարանով կախված վիճակում: Դիակի արտաքին զննությամբ կնոջ մարմնի վրա հայտնաբերվել են բռնության հետքեր:
ՀՀ ՔԿ Տավուշի մարզային քննչական վարչության Բերդի քննչական բաժնի քննիչների և ՀՀ ոստիկանության Տավուշի մարզային վարչության ծառայողների հետ ձեռնարկված համատեղ միջոցառումների արդյունքում պարզվել են դեպքի, ինչպես նաև՝ կնոջ մահվան իրական հանգամանքները:
Մասնավորապես պարզվել է, որ 30-ամյա կինը ոչ թե ինքնասպան է եղել, այլ դարձել է սպանության զոհ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Քննությամբ տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ դեպքից առաջ ամուսինները վիճաբանել են անձնական հարցերի շուրջ, որի ժամանակ ամուսինը հակի թելով խեղդամահ է արել կնոջը և որպեսզի թաքցնի հանցագործությունը, իմիտացիա է ստեղծել, թե, իբր, կինն ինքնասպանություն է գործել:
Նախաքննության ընթացքում կատարվել են մի շարք քննչական գործողություններ, այդ թվում դեպքի վայրի զննություն, վերցվել են փորձանմուշներ:
Տավուշի մարզի 1989թ. ծնված տղամարդը ձերբակալվել է՝ իր կնոջ սպանության կասկածանքով, և ինքնախոստովանական ցուցմունք տվել դեպքի շուրջ:
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքներ պարզելու համար նշանակվել են փորձաքննություններ, այդ թվում՝ դիակի դատաբժշկական:
01:26 25/12/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՄուրճով հարվածել է գլխին, ապա բարձով բերանը փակել ու խեղդամահ արել. Դաժան սպանություն Տավուշում
14:55 22/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոն30-ամյա կինը խեղդամահ է արել իր երեխային ու փորձել ինքնասպան լինել
19:41 29/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱմուսինը խեղդել է կնոջն ու դստերը և դիակների լուսանկարը տեղադրել Facebook-ում ու գրել՝ «ամեն ինչ կորավ»
20:42 13/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԼիպեցկի մոտ վեց երեխայի մայրը խեղդել է Հայրենական մեծ պատերազմի վետերանին՝ 50 հազար ռուբլու համար
20:15 13/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԽեղդել է գուլպայով ու գցել աղբարկղը՝ պետերբուրգցի կինը սպանել է իր նորածին որդուն
19:44 13/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԵրիտասարդը գայթակղել է 20-ամյա աղջկան ու խեղդել նրան սեքսի ժամանակ
21:01 06/02/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀայրը խեղդել է հոգեկան շեղումներով 19-ամյա դստերը, որպեսզի նա չտառապի
21:46 16/01/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԾնունդով լատվիացին խեղդել է իր սիրեկանին, ով իրեն առաջարկել է սեքս երեքով
22:02 26/12/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԿալանավորվել է թոշակառու կինը, ով դստեր կյանքը «թեթևացնելու» համար խեղդել է թոռանը
21:37 03/11/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՄայրը խեղդամահ է արել իր 9-ամյա որդուն Հելոուինի ժամանակ՝ օգտագործելով սխտոր ու սուրբ ջուր

Житель Тавуша во время ссоры задушил жену и пытался выдать это за самоубийство 01/23/2020   13:33  |  Криминальная хроника
Следственное управление СК Армении по Тавушской области ведет расследование для установления всех обстоятельств убийства 30-летней жизни.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 22 января 2020 года в 17:30 от жителя Тавушской области поступило сообщение о том, что дома обнаружил повешенной свою жену. В то же время он заявил, что женщина совершила самоубийство.
Прибывшая на место происшествия оперативно-следственная группа обнаружила тело хозяйки дома 1990 года рождения. Ее нашли повешенной на веревке, привязанной к колыбели  в спальной комнате. При осмотре трупа на теле были обнаружены следы насилия.
В результате предпринятых следователями бердского следственного отдела СК совместно с сотрудниками областной Полиции неотложных мероприятий установлены подлинные обстоятельства как происшествия, так и смерти женщины.
В частности, установлено, что 30-летняя женщина не покончила с собой, а стала жертвой убийства.
По данному факту следственным управлением СК РА по Тавушской области возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104(“Убийство”) УК Армении.
Следствием получены данные о том, что перед инцидентом между супругами произошел конфликт из-за вопросов личного характера. Во время ссоры муж задушил жену бечевкой и сымитировал самоубийство жены, чтобы скрыть преступление.
В ходе предварительного расследования проведен ряд следственных действий, в том  числе осмотр места происшествия, взяты образцы.
"Житель Тавушской области 1989 года рождения задержан по подозрению в убийстве своей жены. Он дал признательные показания относительно случившегося. Для установления имеющих существенное значение для уголовного дела обстоятельств назначены экспертизы, в том числе судмедэкспертиза трупа. Ведется следствие", - отмечается в сообщении.
15:03 18/03/2019  |  Криминальная хроникаСК Армении сообщил подробности жестокого убийства сыном пожилой матери