Ռուստամ Բադասյանի ներկայացրած հայցն ընդդեմ Նարեկ Մալյանի թերի է համարվել 01/22/2020   15:12  |  Քաղաքացիական իրավունք
Դատարանը ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանի ներկայացրած հայցադիմումն ընդդեմ Նարեկ Մալյանի վերադարձնելու մասին որոշում է կայացրել։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Նարեկ Մալյանը։
«Սկանդալ.
Դատարանը որոշել է արդարադատության նախարարի իմ դեմ ներկայացրած հայցը հետ վերադարձնել:
Սորոսականների սիրելի հզոր իրավաբան Ռուստամ Բադասյանի հայցը դատարանը որոշեց վարույթ չընդունել, որովհետև (բռնվեք) արդարադատության նախարարի հայցը թերի էր....
Հիշեցնեմ, որ թերի հայց ներկայացրած մարդը այսօր մեր երկրում ճառում է իրավաբանությունից»:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը քաղաքացիական հայց է ներկայացրել ընդդեմ Նարեկ Մալյանի՝ պահանջելով պատվին, արժանապատվությանը և գործարար համբավին պատճառված վնասի հատուցում։ Նշենք, որ նախարարի հայցադիմումը դատարան մուտք է եղել դեկտեմբերի 30-ին եւ նույն օրը մակագրվել դատավոր Զարուհի Նախշքարյանին։

Суд увидел недочеты в иске министра юстиции против Нарека Маляна и вернул его 01/22/2020 16:40 | Гражданское право
Суд решил вернуть иск министра юстиции Армении Рустама Бадасяна против бывшего советника главы Полиции, ныне учредителя общественно-политического движения "ВЕТО" Нарека Маляна. Об этом на своей странице в соцсети Facebook сообщил Нарек Малян.
"Скандал!Суд решил отказать в принятии иска любимого соросовцами маститого юриста Рустама Бадасяна)из-за(держитесь!) недочетов. Напомню, человек, подавший неверно оформленный иск, сегодня толкает речи о юриспруденции", - написал Малян.
Напомним, министр юстиции подал в суд на Нарека Маляна, требуя возмещения ущерба, причиненного его чести, достоинству и деловой репутации. Иск министра поступил в суд 30 декабря, и в тот же день был завизирован на имя судьи Заруи Нахшкарян.