Արման Բաբաջանյանը սադրում է ԲՀԿ-ին՝ «Բարգավաճ Հայաստանը» պաշտպանում է կրիմինալը» վերնագրով հոդված հրապարակելու համար. Աբովյան 01/21/2020   12:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը կարծում է, ԱԺ անկուսակցական պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը սադրում է ԲՀԿ-ին։
«Սադրում է ուղիղ, սադրում է անուղիղ։ Չհասկացա՝ ինչն այդպես բորբոքեց պարոն Բաբաջանյանին, որ այստեղ տեսանք մեկ դերասանի թատրոն։ Ի՞նչ էր ասել պարոն Պետրոսյանը, վիրավորե՞լ է, կպե՞լ է, ի՞նչ է ասել։ Ասում եք վիրավորել է, ինչո՞վ է վիրավորել»,-իր ելույթի ժամանակ ասաց Աբովյանը։
Խմբակցության քարտուղարը հայտարարեց, որ հասկանում է, թե ինչի համար է Բաբաջանյանը սադրում, դրա նպատակը Արման Բաբաջանյանի հովանավորության տակ գտվող լրատվամիջոցում ««Բարգավաճ Հայաստանը» պաշտպանում է կրիմինալը» վերնագրով հոդվածի հրապարակումն է։
«Ոչ, կրկին անգամ ոչ։ Չի ստացվի, չի ստացվի մի վզին փաթաթել այն, ինչ գոյություն չունի։ «Բարգավաճ Հայաստանը» պաշտպանում է քաղաքացու իրավունքները, և այս օրենքը ոտնահարում է ոչ թե այսպես կոչված գողական աշխարհին, այլ հենց քաղաքացու իրավունքները»,-ասաց Աբովյանն ու կոչ արեց բոլորին հանգստանալ ու չլարել հարաբերությունները։
Դիմելով ԱԺ նախագահին՝ Աբովյանն ասաց, որ եթե դահլիճից կարգապահությունից ելնելով ԲՀԿ 4 պատգամավոր է հեռացվում, ապա պետք է հեռացվի նաև սադրիչը՝ Արման Բաբաջանյանը։ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն էլ ասաց. «Դա լավ է, որ այդպես եք կարծում պարոն Աբովյան, բայց այդպիսի կարգապահական տույժ կիրառելու իրավունք ունի նիստը նախագահողը»։
Հիշեցնենք, որ պատգամավորների միջև ընդհարումը սկսվեց ԱԺ անկախ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի ելույթից հետո։ Արման Բաբաջանյանը և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներն ընդհարվեցին, ինչի արդյունքում տեղի ունեցավ քաշքշուք, հրմշտոց, միմյանց հասցեին հնչեցին հայհոյանքներ։
Մի քանի րոպե ԱԺ նախագահին և մյուս խմբակցությունների պատգամավորներին չէր հաջողվում հանդարտեցնել նրանց։
Հավելենք՝ ԱԺ-ում քննարկվում էր «օրենքով գողեր»-ի վերաբերյալ օրենքի նախագիծը։
11:41 21/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԼռե՛ք, երբ ես խոսում եմ. Ընդհարում Արման Բաբաջանյանի և «Բարգավաճ Հայաստան»-ի պատգամավորների միջև
10:53 09/01/2020  |  ՄեկնաբանությունԹրամփի «pragmatic» պատասխանը. հիբրիդային առճակատումն անպայման թեժանալու է. Արման Աբովյան

Секретарь фракции "Процветающая Армения" назвал депутата Армана Бабаджаняна провокатором 01/21/2020   12:49  |  Лента новостей
Секретарь парламентской фракции “Процветающая Армения” Арман Абовян считает, что независимый парламентарий Арман Бабаджанян провоцирует ППА.
“Он напрямую и косвенно провоцирует. Я не понял, что возмутило г-на Бабаджаняна, что нам довелось стать очевидцами театра одного актера. Что такого сказал г-н Петросян? Оскорбил его? Что он сказал такого? Говорят, он оскорбил. Чем он его оскорбил?”- задается вопросом Абовян.
Секретарь фракции заявил, что знает причину, по которой Арман Бабаджанян идет на провокацию. По словам Абовяна, цель – публикация в находящемся под покровительством Армана Бабаджаняна СМИ статьи под заголовком "“Процветающая Армения” защищает криминал".
“Нет, и еще раз нет. Не выйдет. Не получится повесить на одного то, чего не существует. “Процветающая Армения” защищает права граждан, и этот закон попирает не права  так называемого воровского мира, а именно граждан”, - считает Абовян. Он призвал всех успокоиться и на вносить напряженность в отношения.
В обращении к спикеру парламента Армении, Абовян, коснувшись инцидента с удалением депутатов от ППА из зала заседаний, заявил о необходимости выставить и провокатора - Армана Бабаджаняна. В ответ Арарат Мирзояна заявил: “Хорошо, что вы так считаете, г-н Абовян, однако право на принятие подобной дисциплинарной меры имеет председательствующий на заседании”.
Отметим, что конфликт между депутатами от ППА и независимым парламентарием Арманом Бабаджаняном разгорелся в ходе обсуждения законопроекта о “ворах в законе”. Конфлкт вылился в потасовку, сопровождающуюся нецензурной бранью. Дискуссия о "ворах в законе" вылилась в конфликт между Арманом Бабаджаняном и "процветающими" депутатами