«ԱԺ-ում 2019-ի բյուջեից բաժանվել է ավելի քան 2 մլն դոլար պարգևավճար, որը համարժեք է Գյումրիում ավելի քան 100 բնակարանի» 01/20/2020   09:16  |  Մեկնաբանություն
Իրեն հեղափոխական համարող իշխանությունը, ինչպես պարզվեց, միայն ԱԺ-ի ծախսերի ընդամենը մեկ հոդվածով կարող էր լուծել Գյումրիում 100 ընտանիքի բնակարանի հարց: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանը:
Նա, մասնավորապես,, հավելել է. «Հենց 2019 թվականին կարելի էր 100 ընտանիքի տնակներից տեղափոխել բնակարաններ, բայց չարեց և գերադասեց ոչնչով աչքի չընկնող, հաճախ էլ խայտառակ ապօրինություններ անող պատգամավորների ու ԱԺ աշխատակազմին լավ ապրուստ ապահովել:
ԱԺ-ում 2019 թվականին պետական բյուջեից բաժանվել է ավելի քան 2 միլիոն դոլար պարգևավճար, որը համարժեք է Գյումրիում ավելի քան 100 բնակարանի:
Միայն 2019 թվականին ամբողջ պետական համակարգին վճարված պարգևավճարներով հնարավոր էր լուծել Գյումրու խնդիրների 70 տոկոսը:
Մեզ իրական հեղափոխություն է պետք:
Հ.Գ. ո՞ւմ են պետք ձեր խոստումները, թե ապագայում լուծելու եք 400 տնակների հարցը»:
15:21 14/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Տո այ լոպազ, դու որտեղի՞ց իմանաս, թե ինչ է օրենքը, որ մի հատ էլ հասկանաս, թե ինչ է ներքին աուդիտը». Արսեն Բաբայանը՝ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարին
18:50 08/01/2020  |  ՄեկնաբանությունՄի օրենքի ընդունման ոդիսականը, կամ փնթիության ու անգրագիտության գագաթնակետը. Արսեն Բաբայան
18:45 07/01/2020  |  ՄեկնաբանությունՍԴ դատավորներին կաշառելու օրենքի ընդունման խախտումներից ևս մեկը.Արսեն Բաբայան
17:35 06/01/2020  |  ՄեկնաբանությունՍԴ դատավորներին կաշառելու մասին օրենքի ընդունման ընթացակարգերի խախտումները սկսվել են մինչև այդ նախագիծը կառավարություն ներկայացնելը. Արսեն Բաբայան
15:43 27/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանությունը փորձում է ստիպել, որպեսզի ՍԴ դատավորները «կամավոր» թոշակի գնան. Արսեն Բաբայան
13:38 12/12/2019  |  ՄեկնաբանությունՀՔԾ-ն նույնիսկ այսքանից հետո չի հրաժարվում ինձ բանտ ուղարկելուց. Արսեն Բաբայան

Арсен Бабаян подивился сумме прошлогодних премий в НС и заявил о необходимости настоящей революции 01/20/2020   10:31  |  Комментарий
Считающая себя революционной власть, как выясняется, только по одной статье расходов Национального Собрания Армении, могла решить жилищный вопрос 100 семей в Гюмри. Об этом на своей странице в соцсети Facebook написал бывший заместитель руководителя аппарата парламента Арсен Бабаян.
По его словам, еще в 2019 году можно было 100 семей переселить из времянок в квартиры, однако власть этого не сделала и предпочла обеспечить состоятельную жизнь ничем не отличающихся и зачастую совершающих беззакония депутатов и аппарата НС.
"В 2019 году в НС из госбюджета было роздано премий на сумму более 2 миллионов долларов, что эквивалентно более 100 квартирам в Гюмри. Только за счет выплаченных в 2019 году всей системе госуправления премий можно было бы решить 70% проблем в Гюмри. Нам нужна настоящая революция", - написал Бабаян.
"Кому нужны ваши обещания о том, что в будущем вы решите проблему 400 времянок", - добавил он в постскриптуме.